Головна
У Києві на Покрову відбувся Подячний молебень за Україну та Автокефалію Української православної церкви, ініційований Президентом України Петром Порошенком. 
 
Кілька тисяч людей зібралися для молитви на Софійській площі. Делегація мешканців Старокостянтинова також взяла участь у цьому заході.
 
Перед початком молитви виступив Президент України Петро Порошенко. Він зокрема сказав:

"У нас не було, немає і не буде "державної церкви". І в освячену томосом православну церкву ніхто  нікого не "запрошуватиме" силоміць. Це питання вільного вибору кожного віруючого. ... Я гарантую, що не буде жодного тиску, буде збережено право своєї дороги до бога кожного українця, що влада поважатиме вибір тих, хто вирішить залишитися у тій церковній структурі, яка зберігає єдність з РПЦ. Це їх вибір, і його треба поважати", - зазначив глава держави. 

Президент України при цьому додав, що "так само гарантує", що держава захистить права тих священників та вірян церкви московського патріархату, які "добровільно вирішать з-під Москви, щоб разом з іншими православними творити єдину православну помісну церкву". 

"Спільна розбудова незалежної церкви не може бути підставою для розбрату і протистояння, насильства. Як тільки побачите людей, які закликають "взяти" Києво-Печерську лавру, храм чи монастир - знайте, то московська агентура! Не дозволимо Кремлю розпалити релігійну війну всередині держави", - заявив Президент. 

"Вселенський Патріархат остаточно проголосив незаконною московську анексію київської митрополії, здійснену ще наприкінці сімнадцятого століття. Ясно й недвозначно ним заявлено, що Російська Православна Церква не має канонічних прав щодо православної церкви в Україні, і наша УПЦ не має підпорядкування РПЦ, а Україна не була, не є і не буде канонічною територією російської церкви", - підкреслив Петро Порошенко.

Також Президент зазначив, що питання Томосу і автокефалії для української православної церкви "виходить далеко за межі церковного життя". "Це питання нашої незалежності, питання нашої нацбезпеки, питання нашої державності. Це питання всієї світової геополітики."

За словами глави держави, автокефалія є частиною "державницької проєвропейської та проукраїнської стратегії, яку ми послідовно втілюємо в життя протягом останніх 4,5 років". 

"І, наголошую, будемо впроваджувати й надалі. ... Автокефалія - з того ж ряду, що й наше прагнення до вступу до ЄС і НАТО. Це основа нашого власного шляху розвитку, розвитку України і розвитку української нації... ", - підсумував Глава держави.

Виступили намісники християнських церков України. Зокрема, Глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що найближчим часом відбудеться об'єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної православної церкви.

 

 

 

 

 

 

 

 

Контакти

Хмельницька область

м.Старокостянтинів, 

вул. Острозького, 41, 

індекс: 31100

тел: (03854) 3-11-36  

факс: (03854)3-23-55  

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.