Шановні відвідувачі сайту, дякуємо що до нас завітали!

У нас ви отримаєте інформацію про роботу управління культурної політики і ресурсів та його структурних підрозділів. Будете проінформовані про події в галузі культури м.Старокостянтинова.

Наша адреса: вул.К.Косинського, 18, м. Старокостянтинів, Хмельницька область, 31100, тел/факс 3-25-02, 3-13-83, Написати листа: E-mail: stkkulture@ukr.net

На виконання Указу Президента України від 22 січня 2016 №17/2016 «Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років», враховуючи важливість подій 100-річної давнини для нашого міста, існує потреба у визнанні історичного значення подій, пов’язаних із визвольною боротьбою початку XX століття та утвердженням української державності. Саме тому 7-8 червня 2019 року у м. Старокостянтинові  в приміщенні управління освіти виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради проведено Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Старокостянтинівщина та національно-визвольні змагання», присвячену 100-річчю української революції 1917-1921 років,  організаторами якої є:  міський голова Старокостянтинова -  Мельничук М.С., доктор історичних наук, професор, академік Української академії історичних наук, голова Хмельницької обласної організації Національної спілки краєзнавців України Баженов Л.В., начальник управління культурної  політики і ресурсів виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради, член НСКУ Муляр В.І.

Мета конференції: популяризація історії українського державотворення та привернення уваги до національно-визвольної боротьби українського народу; формування позитивного іміджу міста на місцевому та загальнодержавному рівнях; актуалізація та популяризація знань з історії, краєзнавства та археології; подальший розвиток наукових досліджень нашого регіону завдяки спільній роботі істориків, краєзнавців та археологів; узагальнення наукових досліджень періоду національно-визвольних змагань на території Південно-Східної Волині; сприяння патріотичному вихованню молоді нашого міста та краю, формуванню національної ідентичності.

У конференції брали участь: кандидати та доктори історичних наук, доценти, професори, академіки, заслужені працівники освіти, почесні краєзнавці, вчителі історії, наукові співробітники.

65 дослідників подали свої статті для друку в науковий збірник.

61 науково-дослідна робота опублікована у збірнику матеріалів науково-практичної конференції «Старокостянтинівщина та національно-визвольні змагання».

Впродовж конференції працювали такі секції:

Секція І - «СТАРОКОСТЯНТИНІВЩИНА В ДОБУ НАЦІОНАЛЬНО-ВИЗВОЛЬНИХ ЗМАГАНЬ І ДЕРЖАВОТВОРЕННЯ 1917-1921 РР.»

Секція II – «КРАЙ ВІД ДАВНИНИ ДО СУЧАСНОСТІ».  До 75-річчя вигнання з України й Старокостянтинівщини німецько-фашистських загарбників. Сторінки історії та культури.

Секція III – «ПОСТАТІ  СТАРОКОСТЯНТИНІВЩИНИ».

Рекомендації конференції будуть направлені центральним та місцевим органам влади, громадським і політичним організаціям та об’єднанням, науковим установам.

Під час конференції відбулося вручення нагород від виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради учасникам конференції за активну участь у дослідженнях історії нашого краю.

Матеріали конференції видано окремим збірником «Українська революція».

Ф Л Е Ш М О Б  #ДемократіЯ#