Основні зміни регламентовані Постановою Кабінету Міністрів України від 18 березня 2026 року № 390 «Про внесення змін до Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам».
Ключові зміни з квітня 2026 року (Постанова №390):
Продовження терміну виплат:


  Максимальну кількість періодів виплати допомоги збільшено з чотирьох до пʼяти шестимісячних періодів.
Автоматичне продовження на 6 місяців передбачено для найбільш вразливих верств: осіб з інвалідністю (І-ІІ груп), дітей з інвалідністю, дітей-сиріт, пенсіонерів.
Виплати на дітей незалежно від доходу:


  Відновлено право на допомогу для сімей з дітьми: виплата на дітей призначається незалежно від доходу батьків.
Важливо: Якщо заяву подано до 1 травня 2026 року, виплата на дітей нараховується з 1 лютого 2026 року.
Перегляд виплат для непрацездатних:


  Оновлено правила для осіб, яким раніше припинили виплати через перевищення доходу. У зв'язку зі зростанням прожиткового мінімуму (з 1 січня 2026 р. — 2595 грн) вони можуть повторно подати документи.
Якщо заяву подано до 1 травня 2026 року, виплати будуть нараховані з 1 січня 2026 року.
Подання заяв через ПФУ:


  З квітня 2026 року заяви на отримання або продовження допомоги можна подавати через портал Пенсійного фонду України.
www.kmu.gov.ua
Розмір виплат:


Розмір допомоги залишився без змін:
3000 грн — для дітей та осіб з інвалідністю.
2000 грн — для інших осіб.
Зазначені зміни діють на підставі Постанови КМУ №390 від 18.03.2026, яка вносить зміни до базової Постанови №332 від 20.03.2022.