В рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» за сприянням управління соціального захисту населення виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради у приміщені Старокостянтинівської публічної бібліотеки 27 листопада 2024 року відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Ефективність взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та/або насильству за ознакою статі, інструменти гарантування безпеки постраждалої особи».
Дане засідання мало на меті оцінити, наскільки ефективно працює місцева система взаємодії, обмінятися досвідом та визначити ефективні напрямки для подальшого надання допомоги постраждалим особам від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.
Заступниця міського голови Ольга Троян привітала учасників та наголосила на важливості теми для громади, оскільки від нашої роботи, злагодженості дій і здатності оперативно реагувати, залежить, чи зможемо ми забезпечити постраждалим безпеку, а кривдникам – справедливу відповідальність.
Участь у круглому столі взяли представники управління соціального захисту населення, управління освіти, управління охорони здоров’я та медичного забезпечення, ВП №1 Хмельницького районного управління поліції ГУНП в Хмельницькій обл., служби у справах дітей, Хмельницького районного відділу № 2 філії ДУ «Центр пробації», Хмельницького відділу надання безоплатної правничої допомоги, Старокостянтинівського сектору управління державної міграційної служби у Хмельницькій області, Старокостянтинівського міського Кризового центру, КЗ «Центр надання соціальних послуг» Старокостянтинівської міської ради, мобільної бригади соціально-психологічної допомоги від Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA).
Учасники круглого столу отримали змогу ознайомитися з поточною ситуацією та викликами:
- аналіз місцевої системи реагування та основних викликів, представлених управлінням соціального захисту;
- заходи реагування працівників поліції та вплив воєнного стану на виявлення випадків насильства;
- кейс-менеджмент як ефективний метод допомоги постраждалим, презентований Кризовим центром;
- програми для кривдників: досвід роботи та перспективи розвитку.
Під час обговорень учасники поділилися досвідом, висловили думки щодо поліпшення міжвідомчої взаємодії та підвищення рівня захисту постраждалих.
На завершення сформульовано рекомендації для посилення співпраці між суб’єктами, що працюють у сфері запобігання насильству, та визначено інструменти для гарантування безпеки постраждалих осіб.
Результати заходу:
✅ Обмін практичним досвідом між суб’єктами.
✅ Акцент на профілактиці та підвищенні обізнаності громади.
Круглий стіл став важливим кроком у зміцненні системи
протидії насильству в нашій громаді. Дякуємо всім, хто долучився до обговорення!
Дякуємо управлінню культурної політики і ресурсів виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради та Старокостянтинівській публічній бібліотеці за можливість провести захід у комфортних умовах.
 
 
Знімок_екрана_2024-12-11_173728.jpgЗнімок_екрана_2024-12-11_173745.jpgЗнімок_екрана_2024-12-11_173754.jpgЗнімок_екрана_2024-12-11_173803.jpgЗнімок_екрана_2024-12-11_173813.jpg
 

Поділитися