За повідомленням генерального директора ДУ “Хмельницький ОЦКПХ МОЗ України”, головного державного санітарного лікаря Хмельницької області Миколи Габрикевича, у 2025 році в області загострилась епідемічна ситуація з кору. Сталося це, й через низьке охоплення профілактичними щепленнями підлягаючих контингентів, що є недостатнім для створення колективного імунітету серед населення краю.
Також передумовами може бути й те, що у сусідніх з Хмельниччиною регіонах реєструється високий рівень захворюваності на кір. До того ж, кір характерний циклічністю і цей рік є роком чергового підйому захворюваності.
Зокрема, за 6 місяців поточного року в області зареєстровано 31 випадок кору проти 3 випадків за аналогічний період минулого року. Переважна більшість захворілих — діти (21 випадок). Дві третини тих, хто захворів, не були щеплені проти кору.
Захворюваність фіксували у місті Хмельницький (25 випадків), по два випадки у Старокостянтинівській та Дунаєвецькій, і по одному — у Чемеровецькій та Новоушицькій громадах.
У липні зареєстровано 2 підозри на кір серед дітей (Дунаєвецька та Шепетівська ТГ). Серед захворілих – одна дитина щеплена.
Довідково
Кір — одне з найзаразніших інфекційних захворювань: 9 із 10 невакцинованих людей можуть захворіти після контакту із хворим. Найбільш вразливі до інфекції діти, які не мають щеплень. Період від інфікування до появи симптомів становить 10–12 днів. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення.
Кір може мати ускладнення:
- запалення легень (пневмонія);
- вушна інфекція (отит);
- запалення мозку (енцефаліт);
- летальні наслідки.
Специфічного лікування проти кору немає. Єдиний дієвий захист – вакцинація. Щоб уберегтися від кору, держава забезпечує всіх дітей комплексною вакциною КПК, яка захищає одночасно від кору, паротиту і краснухи. Вона безпечна, ефективна і забезпечує тривалий захист.
За Національним календарем профілактичних щеплень, кожна дитина має отримати дві дози вакцини КПК — у 12 місяців та в 6 років. Щеплення — безоплатні та дозволяють сформувати специфічний імунітет.
За інформацією ДУ “Хмельницький обласний центр
контролю та профілактики хвороб
МОЗ України”