Військовий облік

Інформація

Старокостянтинівського об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки

про стан військового обліку та бронювання військовозобов’язаних

у 2020 році

Військовий облік є складовою змісту мобілізаційної підготовки держави та полягає у цілеспрямованій діяльності державних органів, підприємств, установ та організацій щодо фіксації, накопичення та аналізу військово-облікових даних призовників і військовозобов’язаних із відображенням їх у військово-облікових документах, а також здійснення контролю за дотриманням призовниками і військовозобов’язаними, посадовими особами державних органів, підприємств, установ та організацій встановлених правил військового обліку.

Метою військового обліку є забезпечення повного та якісного укомплектування Збройних Сил та інших військових формувань, утворення військового резерву людських ресурсів, проведення аналізу кількісного складу та якісного стану призовників і військовозобов’язаних, документального оформлення військово-облікових документів призовників і військовозобов’язаних, бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час, здійснення контролю за виконанням призовниками і військовозобов’язаними, посадовими особами державних органів, підприємств, установ та організацій встановлених правил військового обліку.

Військово-облікова робота та бронювання військовозобов’язаних і призовників в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, підприємствах, установах і організаціях у 2020 році була організована і здійснювалася відповідно до керівних документів та розпорядження міського голови міста Старокостянтинова від 17.01.2020 №9/2020-р «Про організацію військово-облікової роботи», з метою покращення стану військового обліку у 2021 році керівниками органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, спільно з військовим комісаріатом, проведено комплекс заходів, направлених на належне ведення військового обліку та контролю за його станом.

Згідно плану спеціальної підготовки відповідальних за військовий облік, військовим комісаріатом проведені інструкторсько-методичні заняття з посадовими особами органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій відповідальними за військовий облік і бронювання військовозобов’язаних.

Відповідно до затвердженого плану перевірок на 2020 рік комісією, проведено перевірки функціонування системи військового обліку громадян України на 18 підприємствах, установах і організаціях, план перевірок виконаний.

План звіряння облікових даних підприємств, установ та організацій, з обліковими даними військового комісаріату на 2020 рік виконаний на 100%. В результаті звіряння розбіжностей не виявлено, виявлені недоліки були усунені в визначені терміни.

Аналіз результатів проведених перевірок свідчить про те, що незважаючи на постійний контроль з боку військового комісара, стан військового обліку у більшості об’єктів перевірки не повною мірою відповідає вимогам законів України, інших нормативно-правових актів, потребує додаткового контролю.

На належному рівні військовий облік організований в ТОВ «Агростар 2006», де організований належний контроль за його станом, проводились заняття щодо організації військового обліку та підбиття підсумків результатів роботи.

Відмічається системна робота щодо покращення військового обліку в установах та організаціях міста, де останні перевірки виявили суттєві зміни в кращий бік, порівняно з попередніми перевірками.

Попри вимоги щодо покращення стану військового обліку, заходи, виконуються не в повному обсязі. Відмічається незадовільний стан військового обліку в:

Пашковецька сільська рада;

Коржівська сільська рада;

Сахновецька сільська рада;

ФГ «Хижники 2010»;

ТОВ «АГРО-ОРМС».

Загальними недоліками щодо ведення військового обліку є:

невчасне подання звітності до ОМВК;

в картках первинного обліку розділ відношення до військової служби заповнюється не згідно вимог постанови КМУ від 07 грудня 2016 року №921.

Протягом року проводилась робота щодо бронювання військовозобов’язаних за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами і організаціями на період мобілізації та на воєнний час. Випадків незаконного бронювання не виявлено.

З метою покращення стану військового обліку прошу:

керівникам підприємств, установ, організацій, підвідомчих виконавчому комітету Старокостянтинівської міської ради, посилити контроль за станом військового обліку;

на спільних нарадах з керівниками підприємств, установ, організацій доводити вимоги законодавства стосовно ведення військового обліку.

Начальник відділення військового обліку

і бронювання сержантів та солдатів запасу

Старокостянтинівського об’єднаного міського

територіального центру комплектування

та соціальної підтримки                                                                                                               Олександр КУЗЬМИЧ

Поділитися

Контакти

Хмельницька область

м.Старокостянтинів, 

вул. Острозького, 41, 

індекс: 31100

тел: (03854) 3-11-36  

факс: (03854)3-23-55  

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.