Хмельницьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області повідомляє, що у Хмельницькій області орієнтовно з 14 травня 2025 року розпочинається проведення планової пероральної імунізації диких м'ясоїдних тварин (лисиць, вовків, єнотовидних собак) проти сказу.

Сказ — одна з найнебезпечніших в світі вірусна хвороба, як для тварин, так і для людей. Основним джерелом вірусу сказу є дикі м'ясоїдні тварини в особі лисиці червоної, єнотовидної собаки, борсука, вовка та ін.

 Пероральна імунізація диких мя96;соїдних тварин, як запорука протидії сказу!  | Підгородненська міська об'єднана територіальна громада

Найважливішим напрямком профілактики та боротьби зі сказом серед диких тварин є пероральна імунізація проти сказу антирабічною вакциною, яку рівномірно розміщують в місцях перебування тварин.
         Розповсюдження приманок, які містять високоімунну безпечну вакцину проти сказу та які безпечні для людей та інших тварин, буде здійснюватися шляхом ручного розкладання за межами населених пунктів на узліссях, узбіччі доріг, біля річок, сільськогосподарських угідь.

         Під час кампанії буде оброблена площа у кількості 16,50 тис. км². Приманки мають вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку із запахом м’ясо-кісткового борошна. Усередині приманок-желеподібна капсула з вакциною проти сказу.

 Дані заходи забезпечать імунізацію диких тварин від сказу.

         Звертаємось до мешканців громади з проханням віднестись з розумінням до заходів з вакцинації диких м'ясоїдних тварин. При виявлені приманок - не руйнувати їх, не брати в руки та не переносити з місця, залишити у знайденому вигляді привабними для тварин.

 Імунізація тварин – дієвий засіб профілактики небезпечних інфекційних  захворювань – Східне міжрегіональне головне управління Державної служби  України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів на  державному кордоні

 

Поділитися