Головна

З настанням весни жителі нашої громади починають господарювати на городах, подвір’ях, прилеглих територіях. Часто таке прибирання завершується спалюванням залишків листя, сухої трави, побутового  сміття.

Внаслідок необережного поводження з вогнем, чи звичайної людської халатності й необачності на відкритих територіях, господарських угіддях, уздовж транспортних магістралей, на узбіччях горить суха рослинність.

Випалювання рослинності також призводить до руйнації ґрунтового покриву та його збідніння. Вогонь знищує насіння й коріння трав’янистих рослин, пошкоджує нижні частини дерев і кущів та верхні частини їхнього коріння, погіршує якість ґрунтів, що призводить до зниження урожайності.

При спалюванні побутового сміття, що є порушенням Закону України «Про відходи» утворюються дуже небезпечні речовини, які призводять до важких незворотніх наслідків в організмі людини, підвищують ризик виникнення онкологічних захворювань, серцево-судинних, провокують розвиток проблем системи дихальних шляхів.                                                                                        

З  огляду на ситуацію, що склалась у нашій країні закликаємо громадян бути свідомими та не палити залишки сухої рослинності та побутового сміття, такими діями ви вбережете сили рятувальників, адже усі підрозділи ДСНС переведені на посилений варіант несення служби. Дані дії під час військового стану прирівнюються до диверсій.

Штраф за спалювання побутового сміття, залишків сухої рослинності становить від 360 грн до 1340 грн.

Спалювання очерету, стерні, пожнивних залишків, розпалювання багаття в лісах та лісосмугах тягне за собою штраф в розмірі   від  3040 грн. до 15300 грн.

Без_названия_1.jpg

108595-1_large.jpg

images.jpg

 

 

Поділитися

Контакти

Хмельницька область

м.Старокостянтинів, 

вул. Острозького, 41, 

індекс: 31100

тел: (038-54) 3-23-55

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.