Головна

xholera2.jpg.pagespeed.ic.cYk470Kz4K

В зв’язку з повномаштабним вторгненням рф на територію нашої держави є висока ймовірність виникнення та поширення  випадків захворювання на Холеру.

Холера — це гостре інфекційне захворювання, що характеризується розвитком тяжкого гастроентериту, який супроводжується порушенням водно-електролітного обміну та зневодненням організму. В зв’язку зі здатністю в короткі терміни широко розповсюджуватися серед населення холеру відносять до особливо небезпечних інфекцій. Без належного лікування може призвести до смерті.

  Холера передається фекально-оральним шляхом від людини до людини, частіше при вживанні забрудненої води, овочів, фруктів, при купанні, а також через їжу і при побутових контактах.

Інкубаційний період триває від кількох годин до 5 днів. Хвороба, зазвичай, починається гостро і призводить до різкого зневоднення організму.

Джерелом збудника інфекції є людина - хворий або носій вібріонів.

Холерний вібріон може зберігати життєздатність у воді протягом тривалого часу, у харчових продуктах при кімнатній температурі протягом 2-5 днів, на поверхні плодів і овочів в умовах сонячного освітлення упрожовж 8 годин, при низьких температурах та у морській воді — 2 тижнів і більше, у кишечнику окремих річкових та морських тварин — декількох місяців. Під час кип'ятіння холерний вібріон гине протягом хвилини, є малостійким до висушування, до прямого сонячного опромінення, є надзвичайно чутливим до дії звичайних дезінфектантів.

Симптоми холери

Першими симптомами холери є діарея, блювота, болі у животі. Діарея (пронос) – це часте (більш ніж 3 рази на день) спорожнення кишечника рідкими, водянистими каловими масами. Варто зазначити, що для діареї основною характерною рисою є саме консистенція калових мас, а не частота випорожнень.

Характерні симптоми холери:

частий, до 10 і більше разів на добу, пронос. При цьому людина втрачає  багато рідини - до 20 літрів на добу. У результаті втрати рідини відбувається згущення крові і зневоднення організму;

через втрату з рідиною мікроелементів з'являються м'язові судоми, частіше за все - починаючи з литкових м'язів;

загострення рис обличчя, очі западають, синіють губи і вушні раковини;

холодна шкіра (холера - одна з небагатьох інфекцій, що супроводжуються нормальною або навіть зниженою температурою тіла);

шкіра втрачає пружність, легко збирається в складки і дуже довго розправляється, а шкіра стоп і рук стає зморшкуватою (так звані «руки прачки»);

задишка, різка слабкість.

При ранній діагностиці і правильному лікуванні холера виліковна. При перших симптомах слід негайно звернутися до лікаря!

Профілактика холери

Щоб уникнути захворювання, дотримуйтесь простих правил:

  • не купуйте продукти харчування, зокрема - рибу, у місцях стихійної торгівлі;
  • не купайтеся і не ловіть рибу у забруднених водоймах;
  • дотримуйтеся особистої гігієни, ретельно мийте руки перед тим, як брати чи готувати їжу, після відвідування туалету;
  • використовуйте чисту воду;
  • мийте овочі і фрукти перед вживанням;
  • ретельно готуйте їжу, проварюйте чи просмажуйте продукти харчування перед вживанням.

Кип'ятіння вбиває холерні вібріони вже через 1 хвилину.

При своєчасно розпочатому лікуванні нетяжка форма холери закінчується повним одужанням. За відсутності ефективної терапії протягом 2-3 днів, в хворого може розвинутись кома, можливі летальні наслідки.

З метою підвищення рівня знань в КНП «Старокостянтинівський ЦПМСД» плануються проведення навчальних заходів серед лікарів, фельдшерів та медичних сестер. Сподіваємося, що ці знання нам не знадобляться в реальному житті, але маємо бути готові до всіх можливих сценаріїв розвитку подій.

Бережіть себе та своїх близьких.

       

    З повагою, директор А.І. Швець              

та медичний персонал КНП «Старокостянтиніський ЦПМСД»

Поділитися

Контакти

Хмельницька область

м.Старокостянтинів, 

вул. Острозького, 41, 

індекс: 31100

тел: (038-54) 3-23-55

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.