Головна
 1.jpg
Шановні мешканці  громади!
Настала осінь і на городах, полях, присадибних ділянках розпочинається прибирання  бур’яну, опалого листя, стерні. На жаль, чимало господарів не знаходять нічого кращого для утилізації залишків рослинності, крім  їх  спалювання. У такому випадку добрі наміри при наведенні чистоти і порядку можуть мати згубні наслідки для довкілля і здоров’я людей.
Відповідно до розпорядження міського голови на території Старокостянтинівської міської територіальної громади проводяться рейдові обстеження щодо недопущення спалювання  сухої рослинності або її залишків, побутового сміття. Під час рейдів  та обстежень території громади проводиться роз’яснювальна робота з мешканцями громади щодо належної утилізації залишків рослинності, заборони спалювання сухої трави, пожнивних решток, залишків рослинності городніх культур, про що також проінформовано старостинські округи та агропідприємства, адже саме із спалюванням сухостою на полях починається більшість лісових  пожеж  та пожеж на торфовищах. 
Спалювання залишків рослинності забороняється законами України  «Про охорону атмосферного повітря», «Про рослинний світ», «Про благоустрій населених пунктів».
Забороняється проводити спалювання залишків сухої рослинності на території власних домогосподарств, прилеглих територіях, розпалювання багаття в лісах та лісосмугах, спалювання очерету, сухої трави, пожнивних залишків, стерні тощо.
Нагадуємо, що відповідно до статті 113 Кримінального кодексу України  «Диверсія», до переліку злочинів, вчинених з метою ослаблення держави або інших дій, додано і навмисні підпали, в тому числі й залишків сухої рослинності.                                                                                
При виявленні загоряння  особи, причетні до  підпалу, власники земельних ділянок, на яких  виявлено факт спалювання, притягуються  до відповідальності за самовільне спалювання залишків сухої рослинності за статтею 77 КУпАП, що  тягне за собою:
накладення штрафу на громадян   від 3000 грн до 6120 грн;                
на посадових осіб –  від 15300 грн до 21 420 грн.     
У випадку виявлення фактів спалювання залишків сухої рослинності, гілля, бадилля, бур’янів просимо звертатися у відділ з питань охорони, раціонального використання природних ресурсів та благоустрою виконавчого комітету міської ради  за тел. (03854)3-01-10, а у вихідні дні та неробочий час у відділ поліції  № 1 Хмельницького районного управління Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області  за тел.  102.
 
 
 
 
 
 

Поділитися

Контакти

Хмельницька область

м.Старокостянтинів, 

вул. Острозького, 41, 

індекс: 31100

тел: (038-54) 3-23-55

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.