Головна

prisyazhni

На виконання подання територіального управління Державної судової адміністрації України в Хмельницькій області від 25 березня 2024 року №86/01-07 про формування списку присяжних, Хмельницька районна рада оголошує набір кандидатів в присяжні Старокостянтинівського районного суду.

У зв’язку із закінченням повноважень осіб, які виконують обов’язки присяжних Старокостянтинівського районного суду, відбувається формування нового списку присяжних відповідного суду.

Отже, якщо Ви постійно проживаєте на території, на яку поширюється юрисдикція Старокостянтинівського районного суду, та виявили бажання бути присяжним, просимо подавати до 10 квітня 2024 року до виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради за адресою: м. Старокостянтинів, вул. Острозького, 41, наступні документи:

1. Заяву про згоду бути присяжним Старокостянтинівського районного суду та згоду на збирання.

2. Копії паспорта громадянина України (1-4 сторінка та сторінка з інформацією про останнє місце проживання), або копія  паспорта громадянина України у вигляді ID-картки та довідку про реєстрацію місця проживання. Довідки за телефоном: 3-25-23

Довідкова інформація:

Присяжним є особа, яка у випадках, визначених процесуальним законом, та за її згодою вирішує справи у складі суду разом із суддею або залучається до здійснення правосуддя.

Відповідно до кримінально процесуального та цивільно процесуального  законодавства ряд цивільних і кримінальних справ судом розглядаються з обов’язковою участю присяжних.

Хто може стати присяжним?

Відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» присяжним може бути обраний громадянин України, який досяг 30 років і постійно проживає на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду.

 

Хто не може бути присяжним?

Присяжними не можуть бути громадяни, які:

1. Визнані судом обмежено дієздатними або недієздатними.

2. Які мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов'язків присяжного.

3. Які мають не зняту чи непогашену судимість.

4. Народні депутати України, члени Кабінету Міністрів України, судді, прокурори, працівники правоохоронних органів (органів правопорядку), військовослужбовці, працівники апаратів судів, інші державні службовці, посадові особи органів місцевого самоврядування, адвокати, нотаріуси, члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради правосуддя.

5. Особи, на яких протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення.

6. Громадяни, які досягли шістдесяти п'яти років.

7. Особи, які не володіють державною мовою.

Гарантії прав присяжних

Присяжним за час виконання ними обов’язків у суді виплачується винагорода.

За присяжними на час виконання ними обов’язків у суді за місцем основної роботи зберігаються всі гарантії та пільги, визначені законом. Час виконання присяжним обов’язків у суді зараховується до всіх видів трудового стажу. Звільнення присяжного з роботи або переведення на іншу роботу без його згоди під час виконання ним обов’язків у суді не допускається.

На присяжних поширюються гарантії незалежності і недоторканності суддів, установлені законом, на час виконання ними обов’язків із здійснення правосуддя. За обґрунтованим клопотанням присяжного заходи безпеки щодо нього можуть уживатися і після закінчення виконання цих обов’язків.

Присяжні є суб’єктами декларування.

Відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» присяжні, являються суб’єктами декларування та подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентство з питань запобігання корупції.

Поділитися

Контакти

Хмельницька область

м.Старокостянтинів, 

вул. Острозького, 41, 

індекс: 31100

тел: (038-54) 3-23-55

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.