Головна

Адміністрація КНП «Старокостянтинівський ЦПМСД» повідомляє про те, що 4 лютого – це Всесвітній день боротьби проти раку.
Онкологічні захворювання — одна з основних причин смертності у світі. При цьому кількість випадків вперше виявленого раку щороку зростає, не маючи тенденції до зниження. Майже половина (42,6%) усіх випадків захворювань на рак припадає на чотири найбільш поширені його форми: рак легені —13%, грудей (молочної залози) — 12%, кишечнику — 9,7% та передміхурової залози — 7,8%. Ці дані наводить Міжнародна асоціація реєстрації раку за проектом Globocan. Така тенденція спостерігається і у нас. На різні форми раку хворіють понад 1 млн українців, при цьому щорічно реєструють майже півтораста тисяч нових випадків раку. Попри вагомі досягнення у лікуванні хворих на рак, головним вважається запобігання йому та виявлення на ранніх стадіях, що дає змогу майже в половині випадків позбавитися недуги, незважаючи на складнощі лікування.

Не менш дієвим засобом на сьогодні є вплив на модифіковані фактори ризику, оскільки вони залишаються вагомим чинником новоутворень серед усіх верств населення і мало чим відрізняються географічно. Як наслідок — третина усіх смертей від раку трапляються за наявності чотирьох основних із них: тютюнопаління, нездорове харчування та ожиріння, споживання алкоголю та брак фізичної активності. Тютюнопаління лишається найбільш вагомим чинником, який підвищує ризик онкологічних захворювань вдесятеро.

Враховуючи таку тенденцію захворюваності на рак, Всесвітня організація охорони здоров’я з метою запобігання поширеності на ракові захворювання рекомендує підвищити ефективність розроблених заходів, спрямованих на зміцнення комплексних програм боротьби з раковими захворюваннями, які б передбачали профілактику, раннє виявлення (скринінг), поліпшення лікування та паліативної допомоги цим хворим.
Медичний колектив центру ПМСД закликає задеклароване населення відповідально ставитися до свого здоров’я та не нехтувати медичними оглядами. Позитивно реагувати на запрошення медичних працівників пройти онкопрофгляд. Одразу звертатися до лікаря у разі виявлення у себе підозрілих утворень, виразок, які довго гояться, родимок, які почали активно рости, змінювати форму, колір.
Рання діагностика – це раннє виявлення раку у пацієнтів, які мають симптоми цього захворювання. Це відрізняє поняття ранньої діагностики від скринінгових програм , які передбачають пошук передракових станів та ще невизначених (доклінічних) стадій раку у об’єктивно здорових людей. Рання діагностика та скрінінг раку безумовно є важливими складовими комплексної боротьби з новоутвореннями, але вони відрізняються один від одного вартістю, методами та вимогами.
Рання діагностика є ефективною для людей, у яких є симптоми і ознаки, характерні для раку. Основне завдання полягає в тому, щоб виявити захворювання на найбільш ранніх стадіях, встановити діагноз та розпочати лікування без затримки. Таким чином можна врятувати пацієнта та значно покращити його рівень життя.
Пам’ятайте, онкопатології, виявлені на початкових стадіях успішно лікуються та не впливають на якість життя. Натомість занедбані форми онкопатології тяжко лікуються, а в більшості випадків не виліковні.
Бережіть себе та своїх рідних!

З повагою, Анатолій ШВЕЦЬ,

                директор КНП «Старокостянтинівський ЦПМСД»

Поділитися

Контакти

Хмельницька область

м.Старокостянтинів, 

вул. Острозького, 41, 

індекс: 31100

тел: (038-54) 3-23-55

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.