|
||
|
11 березня 2025 року КМУ вніс зміни до Положення про Центр рекрутингу іноземців та осіб без громадянства.
Відповідно до змін, Центр рекрутингу є окремим підрозділом, який утворюється та підпорядковується МОУ.
Загальне керівництво Центром рекрутингу здійснює МОУ через відповідного заступника Міністра оборони. Штатний розпис центру затверджується в порядку, встановленому МОУ.
Спеціальна перевірка іноземців проводиться до 15 діб, але не більше одного місяця.
На другому етапі з іноземцем або особою без громадянства проводиться первинна співбесіда (особисто або у формі відеоконференції). Якщо іноземці та особи без громадянства звертаються до ТЦК та СП або військових частин, у яких вони бажають проходити військову службу за контрактом, то там же реєструють анкету, проходять первинну перевірку та співбесіду. Висновок про доцільність подальшої перевірки іноземця або особи без громадянства як кандидата або відмова в прийнятті на військову службу надсилається до Центру рекрутингу протягом 3 календарних днів з дати проведення первинної співбесіди.
Керівник Центру рекрутингу забезпечує супроводження іноземців та осіб без громадянства, які відібрані для проведення основної перевірки, від пункту пропуску через державний кордон України до центру рекрутингу.
постанова КМУ від 11.03.2025 № 281
Конкурс «Тримаймо стрій» — підтримка ветеранських ініціатив (IV хвиля)
Мета конкурсу
- Підтримка ветеранських організацій Посилення професіоналізму та стійкості- Покращення реінтеграції та соціальної згуртованості
Хто може подати заявку
Благодійні та громадські неприбуткові організації, які мають:
✔️ мінімум 1 рік досвіду роботи у сфері підтримки ветеранів
✔️ досвід отримання та використання благодійних внесків через рахунки організації, з публічною фінансовою та змістовною звітністю
✔️досвід співпраці з органами місцевої влади чи держустановами
✔️ діють на територіях/у громадах, що знаходяться під контролем України (однак діяльність частково може стосуватися і допомоги особам, що опинились на тимчасово окупованих територіях)
Підтримка не надається комерційним підприємствам, держустановам, політичним партіям, ФОПам тощо.
Пріоритетні напрями
-Підтримка ветеранів: правова, психологічна, соціальна допомога
-Реінтеграція: місцеві програми, підготовка громад до повернення ветеранів та ветеранок
-Підтримка родин ветеранів, військовослужбовців, військовополонених, загиблих та зниклих безвісти
-Створення ветеранських просторів
-Налагодження взаємодії між ветеранською спільнотою та державою, органами місцевого самоврядування, іншими соціальними інститутами
Вимоги до проєктів та бюджету
✔ Допустима діяльність: організаційний розвиток (стратегування, навчання, юридична підтримка, комунікації), інституційна підтримка (зарплати, оренда, обладнання, послуги зв’язку).
✔ Вимоги до бюджету: витрати мають бути обґрунтовані, документовані та відповідати принципам ефективності.
Не фінансується: будівництво, транспорт, регрантинг, реєстрація організації, погашення боргів, коливання валют, підтримка держорганів.
Кінцевий термін подання: 07.04.2025 (до 17:00)
Оголошення результатів: 30.04.2025
Бюджет конкурсу: 12 800 000 грн
Гранти: 800 000–1 200 000 грн
Тривалість проєкту: до 6 місяців
Контакти
Ольга Гальченко, менеджерка програми
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
З 13 березня 2025 року запрацювала офіційна пошта військового омбудсмена для звернень військовослужбовців чи членів їхніх сімей.
Щоб звернутися до військового омбудсмена, військовий чи член його родини
- скласти письмову заяву на ім’я Уповноваженої Президента України з питань захисту прав військовослужбовців та членів їхніх сімей Кобилинської Ольги Олегівни;
- додати перелік документів, які підтверджують звернення;
- надіслати заяву та супровідні документи на офіційну електронну скриньку:Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Важливо! Заява може бути як друкована, так і від руки. А також повинна містити детальний опис суті звернення.
У листі обов’язково потрібно залишити свою електронну пошту та номер мобільного телефону для зворотного зв’язку.
Увага! Перехідний період для опрацювання звернень, які раніше надходили на месенджери, триватиме до 7 квітня.
Джерело: Офіційне інтернет-представництво Президента України
Зміни до Правил перетинання державного кордону
13 березня 2025 року КМУ вніс зміни до Правил перетинання державного кордону, заборонивши перетин кордону:
- здобувачам освіти, які навчаються за денною або дуальною формою і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий, а також докторантам та зарахованим до інтернатури;
- науковим і науково-педагогічним і педагогічним працівникам;
- членам КМУ, першим заступникам та заступникам міністрів, керівникам центральних органів виконавчої влади, їх першим заступникам та заступникам, Державному секретарю КМУ, його першому заступнику та заступникам, Керівнику Апарату ВРУ, його першому заступнику та заступникам, державним секретарям міністерств, Керівнику Офісу Президента України та його заступникам, керівникам інших допоміжних органів і служб, утворених Президентом України, та їх заступникам, Голові СБУ, його першому заступнику та заступникам, Голові та членам Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, Голові та членам Рахункової палати, Голові та членам Центральної виборчої комісії, головам та членам інших державних колегіальних органів, Секретарю РНБО, його першому заступнику та заступникам, народним депутатам України, Уповноваженому ВРУ з прав людини та його представникам, Голові НБУ, його першому заступнику та заступникам, Постійному Представнику Президента України в АР Крим та його заступникам, головам місцевих держадміністрацій, їх першим заступникам та заступникам, суддям КСУ, суддям, прокурорам, керівникам інших державних органів та їх заступникам, депутатам місцевих рад, а також керівникам структурних підрозділів державних органів та органів місцевого самоврядування і працівникам, які заброньовані за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, керівникам державних унітарних підприємств та їх заступникам, голові та членам виконавчих органів господарських товариств, у статутному капіталі яких 50 і більше відсотків акцій (часток) належать державі, голові та членам виконавчих органів господарських товариств, у статутному капіталі яких 50 і більше відсотків акцій (часток) належать господарським товариствам, частка держави в яких становить 100 %, у тому числі дочірніх підприємств.
Останні можуть перетинати державний кордон тільки на підставі рішень про службові відрядження.
Джерело: постанова КМУ від 13 березня 2025 р. № 285
Подання заяв про відшкодування збитків, втрат чи шкоди, що завдані агресією рф проти України: зміни Кабмін вніс ряд змін до постанови КМУ від 29 березня 2024 р. № 365. Відтепер можна подавати заяви про: 1. Пошкодження або знищення об’єктів житлового нерухомого майна. 2. Вимушене внутрішнє переміщення. 3. Смерть близького члена сім’ї. 4. Зникнення безвісти близького члена сім’ї. 5. Серйозні тілесні ушкодження. 6. Сексуальне насильство. 7. Катування або нелюдські чи такі, що принижують гідність, види поводження або покарання. 8. Позбавлення свободи. 9. Примусову працю або службу. 10. Пошкодження або знищення об’єктів нежитлового нерухомого майна. 11. Втрату доступу або контролю над нерухомим майном на тимчасово окупованих територіях. До цього передбачені були лише категорії 1-4. Також можна за бажанням додати до заяви додаткові матеріали (докази), що підтверджують кожну з обставин. Крім цього, один із батьків має право подати заяву в інтересах своїх неповнолітніх дітей за наявності в Держреєстрі актів цивільного стану громадян запису про народження дитини та РНОКПП такого з батьків. По категоріях А2.5 Катування або нелюдські чи такі, що принижують гідність, види поводження або покарання, А2.6 Позбавлення свободи, A2.7 Примусова праця або служба заява подається за умови, що такі факти трапились: · унаслідок міжнародно-протиправних дій рф в Україні або проти України після введення воєнного стану в Україні 24.02.2022; · на території України в межах її міжнародно визнаних кордонів, включаючи її територіальні води, а також за межами території України, але безпосередньо пов’язані з подією, що сталася на території України. З повним текстом змін можна ознайомитись у постанові КМУ від 07 березня 2025 р. № 261.
Грошова компенсація захисникам України за найм житлових приміщень Постановою Кабміну від 07 березня 2025 року № 252 визначено порядок виплати грошової компенсації за найм (оренду) житла. Порядок поширюється на: - осіб, які були призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період з 24.02.2022, брали безпосередню участь у захисті України проти збройної агресії рф, і на момент найму (оренди) житлового приміщення звільнені з військової служби та ще не набули статусу учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни; - осіб, які проходили військову службу і яким встановлено статус учасника бойових дій та/або статус особи з інвалідністю внаслідок війни у зв’язку з участю в АТО/ООС/захисті України проти збройної агресії рф, та на момент найму (оренди) житлового приміщення звільнені з військової служби; - поліцейських, осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, які брали безпосередню участь у захисті України проти збройної агресії рф, і які на момент найму (оренди) житлового приміщення звільнені із служби та ще не набули статусу учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни. Не поширюється на засуджених за злочини проти національної безпеки, тероризм, у сфері охорони державної таємниці, недоторканності кордонів, тяжкий чи особливо тяжкий злочин проти порядку несення військової служби та вчинення кримінального правопорушення проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку. Визначено підстави надання, розмір компенсації, терміни її призначення та виплати. Грошова компенсація виплачується за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення діяльності фахівців із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб та окремі заходи з підтримки осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, у межах відповідних бюджетних призначень, передбачених Мінветеранів на відповідний рік. Крім того, з метою реалізації положень щодо виплати грошової компенсації внесено зміни до Порядку та умов надання у 2025 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення діяльності фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб та окремі заходи з підтримки осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.
Соціальний супровід військовослужбовців та членів їх сімей: зміни Постановою КМУ від 11.03.2025 № 274 вносяться зміни щодо збільшення в розрахунках ціни договору для надавачів соціальних послуг на суму податку на додану вартість, якщо надавач соціальних послуг є платником такого податку та зазначив це під час подання пропозиції щодо надання соціальної послуги. Джерело: Постанова КМУ від 11.03.2025 № 274
Виплати ОГД волонтерам: зміни Постановою КМУ № 260 від 7 березня 2025 затверджено форму заяви для звернення до Мінветеранів про виплату одноразової грошової допомоги у разі загибелі чи інвалідності волонтера. Також розширено варіанти звернення: заява може подаватися безпосередньо до Мінветеранів поштою, на електронну адресу або через ЦНАП. Джерело: Постанова КМУ від 07 березня 2025 р. № 260 Зміни щодо компенсації за неотримане житло Відтепер заявники, які підпадають під дію обмежувальних заходів Європейського Союзу (санкцій), не зможуть отримати компенсацію за неотримані житлові приміщення. Також до переліку документів, які необхідно надати для отримання компенсації, можна надавати електронну копію електронного посвідчення ветерана. Джерело: Постанова КМУ від 07 березня 2025 р. № 253 Спортивні заходи та змагання для ветеранів Мінветеранів опублікувало календар спортивних змагань для ветеранів і ветеранок на національному та міжнародному рівнях. Календар містить дати й орієнтовні місця проведення заходів до кінця 2025 року. З повним текстом можна ознайомитися за посиланням: |