Головна
Моніторинг безбар’єрності для осіб з інвалідністю
 
    Постановою Кабінету Міністрів України від  18 березня 2025 р. № 311  внесено зміни до Порядку проведення моніторингу та оцінки ступеня безбар’єрності об’єктів фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідністю.
У старій редакції поняття "безбар’єрність" охоплювало архітектурні, технічні та організаційні заходи для забезпечення доступу осіб з інвалідністю до об'єктів фізичного оточення і послуг. У новій редакції це поняття деталізоване, включає визначення ступеня безбар’єрності ("безбар’єрний", "частково безбар’єрний" або "бар’єрний") та введено новий термін "фахівець із безбар’єрності".
Проводити моніторинг можуть Мінрозвитку, органи місцевого самоврядування, фахівці з безбар’єрності (за згодою), а також власники чи управителі об’єктів.
Більш детально прописано порядок моніторингу, а саме: визначено типи об'єктів фізичного оточення, які підлягають оцінці та додано вимогу фотофіксації елементів доступності. Результати моніторингу вносяться до Реєстру будівель і споруд у складі Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. Також передбачене створення окремого розділу “Безбар’єрність” на офіційних вебсайтах об’єктів.
Раніше передбачали збір узагальненої інформації про кількість об'єктів та їхній стан без деталізації. Зараз оцінюють кожен об'єкт окремо. Також у критеріях безбар’єрності введено поняття критичності для кожної вимоги, що дозволяє визначити пріоритети усунення недоліків.
 
Покращене харчування військових у медзакладах 
 
Постановою КМУ  від 18 березня 2025 року № 310  внесено зміни для покращення харчування військовослужбовців під час лікування в закладах охорони здоров’я.
Раніше розмір витрат на покращене харчування за місяць визначався з розрахунку на один ліжко-день. Відтепер сума визначається за фактичні витрати на продукти харчування за нормою № 5  (згідно з постановою КМУ від 29 березня 2002 р. № 426 “Про норми харчування військовослужбовців Збройних Сил, військових формувань та Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, поліцейських, осіб рядового, начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту”) за один ліжко-день. 
При цьому також встановлено граничний розмір оплати. 
 
 Зміни щодо обчислення середньомісячного доходу (для допомоги на догляд за особою з інвалідністю) 
 
 Відтепер (постанова Кабінету Міністрів від 18 березня 2025 р. № 303) розмір допомоги на догляд розраховується як різниця між трьома прожитковими мінімумами на кожного члена сім'ї та середньомісячним сукупним доходом сім'ї за попередні шість місяців, але не може бути більшим ніж прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць.
До розрахунку розміру допомоги на догляд беруться попередні шість місяців, які становлять шість місяців, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням допомоги на догляд.
 Одиноким особам з інвалідністю, які не мають інших джерел існування, державна соціальна допомога може бути призначена на шість місяців з автоматичним продовженням виплати на наступний шестимісячний період без звернення.
 
Також уточнено, що до середньомісячного доходу для всіх видів державної соціальної допомоги належать грошове забезпечення військовослужбовців у розмірі, що залишається після сплати військового збору.
 
Під час обчислення середньомісячного сукупного доходу враховують також вихідну допомогу, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань і грошову допомогу, що  виплачується відповідно до Закону України “Про державну службу”.
 
Наразі розрахунок заробітної плати/грошового забезпечення без урахування військового збору проводиться органом соціального захисту населення або автоматично програмними засобами Єдиної інформаційної системи соціальної сфери.
Розмір житлової субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу, субсидії на оплату вартості або частини вартості найму (оренди) житлового приміщення не враховується до середньомісячного сукупного доходу.
 
Під час обчислення середньомісячного сукупного доходу не враховується дохід, отриманий одноразово протягом 12 місяців до місяця звернення, від вимушеного
 
• єдиного транспортного засобу сім’ї;
• єдиного житлового приміщення/частини житлового приміщення, яке розташоване на територіях можливих бойових дій, територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, у разі купівлі іншої квартири (будинку) протягом шести місяців після здійснення такого продажу.
Вимушений продаж єдиного транспортного засобу (механізму) або єдиного житлового приміщення/частини житлового приміщення підтверджується одним із документів, зокрема про наявність:
• заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг; 
• інформації про перебування членів сім’ї на обліку внутрішньо переміщених осіб;
• у складі сім’ї осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю;
• в одного із членів сім’ї, яким не встановлено інвалідність, тяжких форм захворювання, зокрема рідкісних орфанних, онкологічних, онкогематологічних, тяжких психічних розладів, цукрового діабету I типу (інсулінозалежний), гострих або хронічних захворювань нирок IV ступеня, тяжких травм, які потребують трансплантації органа, паліативної допомоги;
• у складі сім’ї троє і більше дітей до 18 років.
При цьому до середньомісячного сукупного доходу не враховується дохід від продажу до 200 тис. гривень. Якщо сума доходу перевищує цей розмір, враховується лише різниця між отриманими доходами та 200 тис. гривень.
Підтвердженням наявності єдиного транспортного засобу (механізму) або єдиного житлового приміщення/частини житлового приміщення є документи та/або відомості, що містяться в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, Єдиному державному реєстрі транспортних засобів, отримані, зокрема, за результатами поточної верифікації, проведеної відповідно до Закону України “Про верифікацію та моніторинг
державних виплат”.
 
 Work.ua для ветеранів
 Work.ua  запустив платформу  «Назустріч» для ветеранів і роботодавців, яка допомагає ветеранам знайти роботу, а роботодавцям — залучати фахівців із військовим досвідом. 
Платформа містить вакансії та поради для ветеранів, рекомендації і резюме кандидатів для компаній.
«Назустріч» допомагає ветеранам знайти вакансії, усвідомити цінність своїх навичок і правильно їх презентувати. Роботодавці отримують інструменти для підготовки компанії до найму ветеранів, аналітику про ситуацію на ринку праці та успішні кейси. 
На платформі
• - вакансії з перевагою для ветеранів;
• - доступ до бази резюме ветеранів;
• - чекліст для оцінки готовності компанії до найму ветеранів;
• - інформація про ініціативи та організації, які надають послуги ветеранам у працевлаштуванні й поверненні до цивільного життя — від написання резюме до отримання юридичної, кризової допомоги;
• - перелік роботодавців, які зазначають про перевагу для кандидатів із військовим досвідом;
• - успішні кейси від роботодавців.
Наразі платформа містить вакансії від понад 2 000 компаній, де військовий досвід є перевагою. А кандидати розмістили 5 500 резюме, у яких зазначили, що вони є ветеранами російсько-української війни.
 
 Довідник номерів телефонів та імейлів ТЦК та СП
 
Міноборони опублікувало довідник номерів телефонів та електронних адрес територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки по кожній області.
Довідник ви можете знайти за посиланням.
 
Довідник вступникам у військові навчальні заклади у 2025 році
Міноборони опублікувало довідник вступникам до закладів фахової передвищої військової освіти, вищих військових навчальних закладів і військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти у 2025 році.
У довіднику є інформація про відбір вступників:
1. на навчання до закладів фахової передвищої військової освіти, ВВНЗ і військових навчальних підрозділів ЗВО;
2. із числа військовозобов’язаних, цивільної молоді, випускників військових (військово-морських) ліцеїв і ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою;
3. із числа військовослужбовців рядового, сержантського і старшинського складу.
Крім цього, довідник визначає порядок проведення конкурсного відбору та зарахування на навчання до таких закладів, а також містить перелік їх.
З довідником можна ознайомитися за поси посиланням.
 

Поділитися

Контакти

Хмельницька область

м.Старокостянтинів, 

вул. Острозького, 41, 

індекс: 31100

тел: (038-54) 3-23-55

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.