Головна
Державна допомога на навчання дітям ветеранів
 
 Постановою Кабінету Міністрів від 14 березня 2025 року № 318 запроваджено  експериментальний проект надання протягом півтора року державної допомоги на навчання дітям осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України  Учасниками проекту є:
 здобувачі освіти — діти осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, що підтвердили свою згоду на участь в експериментальному проєкті;
 заклади освіти, що підтвердили свою згоду на участь в експериментальному проєкті та в яких навчаються здобувачі освіти — учасники експериментального проєкту.
Державна допомога надається здобувачам освіти — дітям:
- членам сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України;
- осіб з інвалідністю внаслідок війни;
- учасників бойових дій;
- зниклих безвісти за особливих обставин;
- полонених внаслідок збройної агресії проти України;
- постраждалих учасників Революції Гідності.
Право на отримання державної допомоги на освіту дійсне  до 23 років.
Не поширюється на студентів, які навчаються за державним (регіональним) замовленням, зокрема, які одночасно навчаються за двома чи більше освітніми програмами, якщо хоча б за однією з таких програм навчання за державним (регіональним) замовленням.

Порядок отримання державної допомоги

- МОН формує відомості про здобувачів освіти, які претендують на отримання державної допомоги, для створення сертифіката,  на основі інформації з Єдиної бази (якщо інформація не внесена до Єдиної бази, потрібно звернутися за місцем навчання з документами, що підтверджують статус).
- Передача сформованих відомостей Мінцифрі.
- Здобувачу освіти автоматично надходить сертифікат засобами мобільного додатка Порталу Дія.
- Після одержання сертифіката здобувач освіти може підтвердити згоду на отримання державної допомоги або відмовитися від її отримання із застосуванням засобів мобільного додатка Порталу Дія протягом 20 календарних.
- МОН формує перелік здобувачів освіти, які підтвердили згоду на отримання державної допомоги, і передає його Мінветеранів.
-  Мінветеранів формує відомість учасників експериментального проєкту.
-  Мінветеранів перераховує кошти закладам освіти.
- Якщо вартість навчання була сплачена раніше,заклад освіти повертає здобувачу освіти сплачені ним кошти протягом шести місяців.

Підлягає компенсації

Вартість  навчання у відповідному навчальному році за очною (денною, вечірньою), заочною, дистанційною, екстернатною, дуальною формою або шляхом їх поєднання.
Державна допомога повністю покриває вартість навчання, встановлену закладом освіти на навчальний рік.

Розмір державної допомоги

Не може перевищувати вартості навчання, встановленої закладом освіти для здобувача освіти, який замовляє платну освітню послугу.
Розмір державної допомоги, що надається на 2025/26 навчальний рік, не може перевищувати 140 відсотків від вартості навчання, встановленої закладом освіти на 2024/25 навчальний рік для здобувачів освіти першого року навчання за відповідною освітньою програмою.

Підстави для скасування надання державної

• переведення на навчання за державним/регіональним замовленням;
• втрата статусу, що дає право на пільгу; 
• подання недостовірних відомостей для отримання; 
• вирок суду про вчинення тяжкого чи особливо тяжкого злочину.
 
 Заходи, пов’язані з похованням загиблих Захисників і Захисниць України
  
Розпорядженням КМУ від 25 березня 2025 р. № 259-р  затверджено перелік заходів, пов’язаних з організацією і забезпеченням проведення поховання загиблих (померлих) осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.
Передбачено, що:
• забезпечення почесного поховання на Національному військовому меморіальному кладовищі покладено на ДУ “Національне військове меморіальне кладовище” та Мінветеранів,
• організація відшкодування витрат на безоплатне поховання померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, з числа осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, здійснюється Мінсоцполітики та відповідними державними (військовими) адміністраціями),
• відшкодування витрат на поховання померлих (загиблих) учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни покладене на  державні (військові) адміністрації та органи місцевого самоврядування,
• за організацію та надання допомоги на проведення поховання військовослужбовців, а також за компенсацію витрат на ритуальні послуги та спорудження надгробків відповідають МОУ, НГУ, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПСУ, Національна поліція, ДСТС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв’язку, Мін’юст.
 
Всеукраїнські змагання з баскетболу на кріслах колісних
 
Це адаптивний спортивний захід для ветеранів і військовослужбовців, організаторами якого виступають Центр ініціатив «Повернись живим» та Міністерство у справах ветеранів.
 
Формат:
🔹 Спортивний табір (5–9 травня 2025, Київ) — тренування, фізична реабілітація, психологічна підтримка.
🔹 Змагання (10–11 травня 2025, Київ) — командний баскетбол для 70 учасників.
Реєстрація: 24 березня – 6 квітня 2025.
Результати відбору — 11 квітня.
Деталі та форма реєстрації — на сторінках «Повернись живим».
Контакти:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 
Служба зовнішньої розвідки України: зміни в проходженні військової служби
 
Президент України підписав Указ №185/2025 від 25.03.2025, який вносить зміни в Положення про проходження військової служби військовослужбовцями Служби зовнішньої розвідки України. 
 
Підписання першого контракту від імені Служби зовнішньої розвідки України здійснюють:
 
• Голова Служби зовнішньої розвідки України — з громадянами України, які приймаються на військову службу осіб офіцерського складу, та з особами офіцерського складу;
• заступники Голови Служби зовнішньої розвідки України, а також начальники підрозділів Служби зовнішньої розвідки України — з громадянами України, які приймаються на військову службу осіб сержантського і старшинського складу.
 
Чергове військове звання особам офіцерського складу до полковника включно може бути присвоєно як заохочення достроково один раз за весь період проходження військової служби після закінчення не менше ніж половини встановленого строку вислуги в попередньому військовому званні за умови служби не менше одного року на посадах, штатно-посадова категорія яких відповідає черговому військовому званню або військовому званню, яке на один ступінь вище за військове звання, передбачене штатною посадою, після закінчення встановленого строку вислуги в попередньому званні.
 
У період дії воєнного стану заохочення у виді дострокового присвоєння чергового військового звання може бути застосоване:
• уперше — до осіб офіцерського складу за умови проходження служби не менше трьох місяців на посадах, штатно-посадова категорія яких відповідає черговому військовому званню;
• удруге — до військовослужбовців молодшого офіцерського складу, але не менше ніж через шість місяців із дня присвоєння попереднього військового звання, за умови безпосередньої участі в бойових діях не менше трьох місяців.
За військовослужбовцями, зарахованими в розпорядження відповідних начальників (крім військовослужбовців, які виїхали за межі України за місцем довготермінового закордонного відрядження іншого з подружжя, який є співробітником кадрового складу Служби зовнішньої розвідки України) зберігається право на грошове та інші види забезпечення за останньою посадою, якщо інше не передбачено законодавством.
 
Джерело: Указ Президента України  №185/2025 від 25.03.2025
 

Поділитися

Контакти

Хмельницька область

м.Старокостянтинів, 

вул. Острозького, 41, 

індекс: 31100

тел: (038-54) 3-23-55

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.