|
||
|
|
||
|
|
Верифікація та перевірка відомостей про призовників, військовозобов’язаних та резервістів
У квітні 2025 року відбулись зміни у верифікації та перевірці відомостей призовників, військовозобовʼязаних та резервістів, зокрема щодо тих, хто перебуває за кордоном.
Дію Порядку реалізації експериментального проєкту з автоматичної верифікації та перевірки відомостей про призовників, військовозобов’язаних та резервістів поширено на громадян України чоловіків віком від 18 до 60 років, які перебувають за межами України.
Стосовно громадян України чоловіків від 18 до 60 років, які звернулися для оформлення паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон з 25.04.2024 р. до 18.05.2024 р. та їх не отримали, ДМС одноразово формує перелік відомостей та передає їх МОУ для внесення відомостей до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів (далі – ЄДРПВР) з дотриманням законодавства про захист персональних даних.
На підставі цих відомостей ТЦК та СП беруть зазначених осіб на військовий облік з формуванням військово-облікового документа (далі – ВОД) в електронній формі (без направлення на ВЛК).
Взяття на військовий облік здійснюється ТЦК та СП за зареєстрованим/ задекларованим їх місцем проживання, а у разі, коли місце проживання не зареєстровано/не задекларовано, — ТЦК та СП, визначеними ГШ ЗСУ.
Такі особи можуть отримати у відокремленому підрозділі оформлені документи за умови дійсності ВОД без його пред’явлення. Дійсність ВОД перевіряється через ЄДРПВР.
У разі недійсності ВОД отримання такими особами паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон здійснюється у територіальному органі/територіальному підрозділі ДМС. У такому разі пересилання таких паспортів до відокремленого підрозділу або закордонної дипломатичної установи України для організації їх видачі не здійснюється.
У разі коли стосовно громадянина України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, який звернувся до відокремленого підрозділу для оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон, відсутній запис в ЄДРПВР прийом документів здійснюється без подання такою особою ВОД.
Отримання паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон, здійснюється за умови дійсності ВОД без його пред’явлення. Дійсність ВОД перевіряється через ЄДРПВР.
Взяття на військовий облік громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, відомості про яких передано в ЄДРПВР проводиться без направлення на ВЛК, крім наступних випадків.
Особи з інвалідністю та громадяни, які мають тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, отримали тяжку травму, потребують трансплантації органа, потребують паліативної допомоги, але яким не встановлено інвалідність, за власним бажанням (у відповідних випадках від їхнього імені їхні батьки (усиновлювачі), опікуни, піклувальники та інші законні представники) можуть подати до ВЛК при ТЦК та СП такі документи:
- документ, що підтверджує наявність відповідного стану за формою № 080-3/о,
- документи, що підтверджують інвалідність.
Замість оригіналів зазначених документів, можуть бути подані їх копії за умови пред’явлення оригіналів (крім подання дубліката медичного висновку про дитину з інвалідністю віком до 18 років).
Копії документів (крім медичних документів) можуть бути засвідчені власним підписом особи, яка їх подає.
Оригінали документів після звіряння з їх копіями повертаються особі. Постанова ВЛК приймається без присутності особи та без проведення медичного огляду на основі поданих документів та/або даних, наявних в електронній системі охорони здоров’я.
Джерело: Постанова КМУ від 01 квітня 2025 р. № 370
Проєкт Концепції Державної цільової програми забезпечення житлом військовослужбовців Збройних Сил
Міноборони на своєму вебсайті опублікували Проєкт розпорядження Кабінету Міністрів України “Про схвалення Концепції Державної цільової програми забезпечення житлом військовослужбовців Збройних Сил”, у якому описані такі моменти:
- визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована Програма;
- аналіз причин виникнення проблеми та обґрунтування необхідності її розв’язання програмним методом;
- мета Програми;
- визначення оптимального варіанта розв’язання проблеми на основі порівняльного аналізу можливих варіантів;
- шляхи і засоби розв’язання проблеми, строк виконання Програми;
- очікувані результати виконання Програми, визначення її ефективності;
- оцінка фінансових, матеріально-технічних, трудових ресурсів, необхідних для виконання Програми.
Ознайомитись з Програмою можна за посиланням.