Головна

ВРУ на пленарному засіданні 25-27 березня підтримала такі законопроєкти:

 

Використання бойового досвіду учасників бойових дій у підготовці до національного спротиву

26.03.2025 ВРУ в другому читанні прийнято зміни до Закону України "Про основи національного спротиву", якими визначено нове завдання з підготовки громадян до національного спротиву, а саме: сприяння набуттю громадянами України готовності та здатності виконання конституційного обов’язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, у тому числі на основі бойового досвіду учасників бойових дій періоду російсько-української війни. Акт передано на підпис Президенту.

Джерело: законопроєкт №9421 від 26.06.2023.

Щодо внесення змін до стажу державної служби 

ВРУ прийнято законопроєкт № 9478 від 10.07.2023, яким пропонується впорядкувати питання присвоєння рангів державним службовцям і посадовим особам місцевого самоврядування. Також запропоновано зарахувати до стажу державної служби часу роботи на деяких посадах у військових адміністраціях та вислузі років у відповідних рангах державних службовців. 

Джерело: законопроєкт № 9478 від 10.07.2023

Щодо визначення розміру  додаткової винагороди деяким категоріям військовослужбовців

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2025 р. № 355 вносяться зміни до постанови КМУ від 28 лютого 2022  № 168 та встановлюється розмір додаткової винагороди керівному та інструкторсько-викладацькому складу у навчальних військових частинах (навчальних центрах, навчальних підрозділах). Так, розмір додаткової винагороди для вказаних осіб з числа офіцерського складу становить від 25 до 30 тис грн. Для посад сержантського складу така винагорода складає від 15 до 30 тис грн.

Зверніть увагу! Особам сержантського складу, які обіймають посади (тимчасово виконують обов’язки за посадами) інструкторського складу (мають рівень підготовки сержантського (старшинського) складу не нижче базового і рівень підготовки інструкторського складу не нижче базового) та яким відповідно до законодавства надано статус учасника бойових дій, виплата додаткової винагороди здійснюється у розмірі 30 000 грн пропорційно часу здійснення підготовки та навчання персоналу в розрахунку на місяць згідно з переліком посад керівного та інструкторсько-викладацького складу в навчальних військових частинах (навчальних центрах, навчальних підрозділах), затвердженим керівниками відповідних міністерств та державних органів.

Джерело: Постанова від 25 березня 2025 р. № 355

Надавачі психологічних послуг

Міністерство у справах ветеранів України реалізує програму надання безоплатної психологічної допомоги ветеранам війни, членам їхніх сімей та родинам полеглих Захисників і Захисниць. Також на період дії воєнного стану та впродовж 3 місяців після його припинення послуги із психологічної допомоги можуть отримувати військовослужбовці, які брали безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, та члени їх сімей.

Програма передбачає трирівневу систему допомоги, яка охоплює соціально-психологічну підтримку, спеціалізовану психологічну допомогу та комплексну медико-психологічну реабілітацію.

Хто може стати надавачем послуг?

Другий рівень (психологічна допомога):

· Юридичні особи незалежно від форми власності.

· Фізичні особи-підприємці, які мають відповідну кваліфікацію та фахівців у трудових відносинах.

· ФОП із необхідною освітою та досвідом роботи.

Третій рівень (комплексна медико-психологічна допомога):

· Юридичні особи з ліцензією на медичну практику та спеціалізованими підрозділами (центрами реабілітації, відділеннями психотерапії тощо).

· ФОП із ліцензією на медичну практику та спеціалізованими структурами.

Кваліфікаційні вимоги до фахівців:

· Вища освіта за спеціальностями “Психологія”, “Медична психологія” або “Медицина” (за фахом “Медична психологія”, “Психотерапія”, “Психіатрія”, “Психофізіологія”, “Клінічний психолог”).

· Досвід практичної роботи: від 1 року у сфері охорони здоров'я / 2 роки за фахом.

· Проходження професійного навчання або атестації за останні 2 роки.

·  Для психотерапії ПТСР та інших розладів – наявність додаткової спеціалізації (сертифікації) за одним з методів психотерапії з доведеною ефективністю, затверджених МОЗ.

·  Проходження супервізії та інтервізії – обов’язкові умови для роботи.

Щоб стати надавачем послуг та отримувати відшкодування від Мінветеранів потрібно:

1. Подати заяву про включення до Реєстру суб’єктів надання послуг із психологічної допомоги для ветеранів і членів їх сімей та відповідні документи:

·  кваліфікаційні сертифікати

·  документи про освіту

·  підтвердження стажу роботи за фахом

·  підтвердження проходження супервізії

·  у разі медичної практики – ліцензія

Заява та супровідні документи мають бути надіслані на електронну пошту  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 

2. Отримати рішення Мінветеранів про включення до Реєстру.

3. Підписати договір із Мінветеранів.

4. Почати надання послуг та вести документацію для подальшого отримання компенсації.

Послуги можуть надаватися стаціонарно та/або амбулаторно, та/або дистанційно.

Детальна інформація — за телефоном 063 230 23 25, а також за посиланням.

*Долучитися до програми можуть усі юридичні особи, крім тих, які вже працюють за договором із НСЗУ.

Ветеранський спорт: новий прийом заявок

Міветеранів та Мінцифра розпочали другий етап прийому заявок на участь у програмі “Ветеранський спорт”. Ця ініціатива надає можливість учасникам бойових дій та людям з інвалідністю внаслідок війни отримувати фінансову допомогу в розмірі 1 500 грн для відвідування спортивних залів, басейнів та інших закладів фізичної культури.

Реєстрація триватиме з 1 по 20 квітня включно.

Як подати заявку:

Увійти до застосунку Дія.

Перейти до розділу “Сервіси” та обрати послугу “Ветеранський спорт”.

Вибрати Дія.Картку для отримання виплат та надіслати заяву.

Після схвалення заявки кошти надходитимуть автоматично через 6 днів після оформлення заявки на Дія.Картку.

Зміни щодо бронювання

Постановою Кабінету Міністрів України № 360 від 28.03.2025 вносяться зміни щодо бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час.

Відтепер бронюванню підлягають також працівники державного підприємства Міністерства оборони України “Агенція оборонних закупівель” та державного підприємства Міністерства оборони України “Державний оператор тилу”, уповноважених Міноборони на виконання функцій служби державного замовника у сфері оборони, з метою здійснення оборонних закупівель та укладення державних контрактів (договорів) на закупівлю товарів, робіт і послуг. Крім цього, такі підприємства можуть бути визначені критично важливими.

Кількість  заброньованих  військовозобов’язаних працівників підприємств, що здійснюють виробництво, транспортування теплової енергії, централізованого постачання гарячої води, централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, управління побутовими відходами повинна становити не більше 75 відсотків кількості військовозобов’язаних працівників (раніше гранична кількість обмежувалась 50-ма відсотками).

Бронювання або анулювання відстрочки військовозобов’язаних засобами Порталу Дія також здійснюється для  працівників:

протезистів-ортезистів

техніків-протезистів-ортезистів

інженерів-технологів-протезистів

інженерів-протезистів

механіків протезно-ортопедичних виробів

членів наглядових рад суб’єктів господарювання

Критично важливими можуть визначатись підприємства, установи, організації:

у статутному капіталі яких більше 50% акцій (часток) належать державі або перебувають в комунальній власності

розмір мінімальної заробітної плати по країні, помноженої на коефіцієнт 2,5, що підтверджується відповідною довідкою.

Джерело: Постанова КМУ № 360 від 28.03.2025

Верифікація та перевірка відомостей про призовників, військовозобов’язаних та резервістів

У квітні 2025 року  відбулись зміни у верифікації та перевірці відомостей призовників, військовозобовʼязаних та резервістів, зокрема щодо тих, хто перебуває за кордоном.

Дію Порядку реалізації експериментального проєкту з автоматичної верифікації та перевірки відомостей про призовників, військовозобов’язаних та резервістів поширено на громадян України чоловіків віком від 18 до 60 років, які перебувають за межами України.

Стосовно громадян України чоловіків від 18 до 60 років, які звернулися для оформлення паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон з 25.04.2024 р. до 18.05.2024 р. та їх не отримали, ДМС одноразово формує перелік відомостей та передає їх МОУ для внесення відомостей до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів (далі – ЄДРПВР) з дотриманням законодавства про захист персональних даних.

На підставі цих відомостей ТЦК та СП беруть зазначених осіб на військовий облік з формуванням військово-облікового документа (далі – ВОД) в електронній формі (без направлення на ВЛК). 

Взяття на військовий облік здійснюється ТЦК та СП за зареєстрованим/ задекларованим їх місцем проживання, а у разі, коли місце проживання не зареєстровано/не задекларовано, — ТЦК та СП, визначеними ГШ ЗСУ. 

Такі особи можуть отримати у відокремленому підрозділі оформлені документи за умови дійсності ВОД без його пред’явлення. Дійсність ВОД перевіряється через  ЄДРПВР. 

У разі недійсності ВОД отримання такими особами паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон здійснюється у територіальному органі/територіальному підрозділі ДМС. У такому разі пересилання таких паспортів до відокремленого підрозділу або закордонної дипломатичної установи України для організації їх видачі не здійснюється.

У разі коли стосовно громадянина України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, який звернувся до відокремленого підрозділу для оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон, відсутній запис в ЄДРПВР прийом документів здійснюється без подання такою особою ВОД.

Отримання паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон, здійснюється за умови дійсності ВОД без його пред’явлення. Дійсність ВОД перевіряється через  ЄДРПВР. 

Взяття на військовий облік громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, відомості про яких передано в  ЄДРПВР проводиться без направлення на ВЛК, крім наступних випадків.

Особи з інвалідністю та громадяни, які мають тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, отримали тяжку травму, потребують трансплантації органа, потребують паліативної допомоги, але яким не встановлено інвалідність,  за власним бажанням (у відповідних випадках від їхнього імені їхні батьки (усиновлювачі), опікуни, піклувальники та інші законні представники) можуть подати до ВЛК при ТЦК та СП такі документи:

  • документ, що підтверджує наявність відповідного стану за формою № 080-3/о,
  • документи, що підтверджують інвалідність.

Замість оригіналів зазначених документів, можуть бути подані їх копії за умови пред’явлення оригіналів (крім подання дубліката медичного висновку про дитину з інвалідністю віком до 18 років). 

Копії документів (крім медичних документів) можуть бути засвідчені власним підписом особи, яка їх подає. 

Оригінали документів після звіряння з їх копіями повертаються особі. Постанова ВЛК приймається без присутності особи та без проведення медичного огляду на основі поданих документів та/або даних, наявних в електронній системі охорони здоров’я.

Джерело: Постанова КМУ від 01 квітня 2025 р. № 370

Проєкт Концепції Державної цільової програми забезпечення житлом військовослужбовців Збройних Сил

Міноборони на своєму вебсайті опублікували Проєкт розпорядження Кабінету Міністрів України “Про схвалення Концепції Державної цільової програми забезпечення житлом військовослужбовців Збройних Сил”, у якому описані такі моменти:

  • визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована Програма;
  • аналіз причин виникнення проблеми та обґрунтування необхідності її розв’язання програмним методом;
  • мета Програми;
  • визначення оптимального варіанта розв’язання проблеми на основі порівняльного аналізу можливих варіантів;
  • шляхи і засоби розв’язання проблеми, строк виконання Програми;
  • очікувані результати виконання Програми, визначення її ефективності;
  • оцінка фінансових, матеріально-технічних, трудових ресурсів, необхідних для виконання Програми.

Ознайомитись з Програмою можна за посиланням.

Поділитися

Контакти

Хмельницька область

м.Старокостянтинів, 

вул. Острозького, 41, 

індекс: 31100

тел: (038-54) 3-23-55

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.