Доступ до публічної інформації

З початком весни в лісах і парках активізувалися кліщі, чиїх укусів людині слід остерігатися під час відпочинку на природі. Укуси кліщів загрожують людині такими хворобами, як іксодовий кліщовий бореліоз (хвороба Лайма), кліщовий вірусний енцефаліт та марсельська гарячка.
Географія розповсюдження кліщів вражає!
 
Як виглядає укус кліща?
              


Щоробити, щоб не допустити укусу кліща?

•    для прогулянок на природі покривайте голову головним убором і одягайте світлий однотонний одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла;
•    аби легше було помітити кліщів, кожні 2 години прогулянки оглядайте себе і своїх супутників, аби виявити кліщів. Повторіть огляд вдома. Особливо ретельно обстежте ділянки тіла, покриті волоссям.
•    місце для  привалів на природі звільніть від сухої трави, гілок, хмизу в радіусі 20-25 м;
•    повернувшись додому, відразу змініть і ретельно огляньте одяг, виперіть та випрасуйте його. Найчастіше кліщі чіпляються до одягу людини, тому можуть присмоктуватись не лише під час перебування на природі, а й згодом, перекочувавши і з одягу;
•    використовуйте  для захисту від кліщів спеціальні ефективні засоби, найчастіше це - аерозолі, які відлякують кліщів.
Що робити, якщо кліщ присмоктався?


•    якщо Ви виявили кліща на шкірі, негайно зверніться до найближчого травмпункту. Якщо це неможливо, видаліть його самостійно: змастіть кліща олією (але не заливайте, щоб не задихнувся), повільно витягніть разом із хоботком, розхитуючи його пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити між хоботком кліща та шкірою людини.
•    після видалення кліща змастіть ранку розчином йоду або спиртом. Якщо хоботок залишився, його видаляють стерильною голкою.
•    Після видалення ретельно вимийте руки з милом, а кліща спаліть;
•    протягом двох тижнів щоденно замірюйте температуру тіла, а в разі її підвищення чи виникнення почервоніння на шкірі зверніться до лікаря!
Актуальність проблем підтверджуєМОЗ України-28 квітня відбулася прес-конференція "Укуси кліщів: лікування та профілактика захворювань, спричинених укусами кліщів".
Більш детально проблема висвітлюється у пам’ятці для населення підготовленій МОЗ України.
  Назамітку. Зараз починається період відпусток, будьте пильні. Кліщі мешкають не тільки за містом, на улюбленій дачі. Від укусів кліщів страждають і на теплих морських курортах. Улюблені місця "паразитів", ті де шкіра найбільш тонка: зона пахв, паху, під коліном, шкіра голови. Будьте обережні.
Бережіть і своїх вихованців, адже вони найчастіше страждають від укусів кліщів, регулярно оглядайте їх після прогулянок, якщо ж ваша собака живе на вулиці, приділітьїй декілька хвилин, огляньте зону шиї і вуха. Якщо кліщ виявлений - негайно до ветеринара! Укушені тварини, при ненаданні їм своєчасної допомоги - гинуть. Щоб уникнути укусів, використовуйте спеціальні спреї або краплі, які можете придбати в зоомагазинах. Вони допоможуть у боротьбі з кліщами.
Вдалого Вам відпочинку!

Підготував:  НКП м.Старокостянтинів НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області

Поділитися

Контакти

Хмельницька область

м.Старокостянтинів, 

вул. Острозького, 41, 

індекс: 31100

тел: (038-54) 3-23-55

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.