Кризовий центр

 

Приблизно з 10 років дитина вступає в специфічний період, який зазвичай називають «підлітковим віком». Мабуть сучасні батьки не раз чули про «кризу підліткового віку». Пам’ять багатьох дорослих зберігає масу вражень про те, яким було їх власне життя в цей час. І далеко не всі спогади про той час можна назвати легкими і приємними.
Саме в цей період виникають розчарування та тривоги дітей стосовно змін власної зовнішності, дружба із однолітками стають важливішими за спілкування із батьками, з’являється  інтерес  до сексуальної сфери передусім направлений на вивчення власного тіла. Інтерес до сексу у підлітка починає проявлятися у вигляді інтересу до еротичних відчуттів, набувається перший досвід партнерських стосунків із протилежною статтю та досвід сексуального життя.
Вище вказані особливості підліткового віку майже ніколи не  обговорюються із батьками та педагогами, оскільки тема сексу та сексуальності є незручною та сором’язливою для дорослих, кожен із педагогів надіється, що на дану  тему дітям будуть розповідати їхні батьки, а батьки надіються про те, що такі теми будуть обговорюватися у школі. В результаті діти отримають інформацію про сексуальність, секс, партнерські стосунки часто викривлену від своїх однолітків або здобувають самостійно практичний досвід вступаючи у статеві стосунки.
Саме тому Старокостянтинівський міський Кризовий центр
15 жовтня 2013 року провів тренінг «Шлях до себе» для учнів 9-Б класу Старокостянтинівської ЗОШ № 7.
Мета даного тренінгу  полягала у підвищенні рівня знань підлітків про особливості статі, статеві стосунки, сформуванні коректного ставлення до цих питань під час спілкування з однолітками на означені теми, засвоєнні підлітками таких понять як дружба, кохання, стать, статеві стосунки, секс, сексуальність.
Даний тренінг був цікавим та актуальним для учнів, кожен з них отримав цікаву інформацію, діти були  уважними, відвертими та активними у груповій  роботі. Можна було  із цікавістю спостерігати як діти сприймають протилежну стать, як вони розуміють поняття: «дружба», «кохання», «закоханість», «сексуальність», відношення щодо неочікуваної вагітності. Адже це є важливим фактором для формування у подальшому здорових партнерських стосунків молоді.
Шановні батьки! Пам’ятайте, що те, як Ви ставитися до своєї дружини або чоловіка, наскільки Ви ніжні і дбайливі, наскільки Ви поважаєте його як людину і чоловіка, якщо Ви жінка, або як людину і жінку, якщо Ви чоловік, впливає величезним чином на ставлення Вашого сина або доньки до себе, як до чоловіка або жінки, а також до своїх партнерів. Ведіть розмову  із своїми дітьми на тему сексуальної сфери та життя, нехай вони отримають цю інформацію від Вас, ніж викривлену інформацію від своїх однолітків.

Поділитися

Контакти

Хмельницька область

м.Старокостянтинів, 

вул. Острозького, 41, 

індекс: 31100

тел: (038-54) 3-23-55

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.