З метою оперативного реагування на потреби людей, що постраждали від російської агресії в Хмельницькій області функціонує обласний кол-центр з гуманітарних питань за номером 093-17-02-560
Це багатоканальна лінія, куди можна звертатися з питань гуманітарної допомоги та її логістики, пошуку житла для біженців та переселенців, питань безпеки, тощо.
У зв’язку із військовою агресією російської федерації мільйони українців вимушені були покинути свої домівки та переселятися в області, де наразі безпечніше. Уряд України впровадив низку законодавчих актів, які регулюють надання допомоги внутрішньо переміщеним особам.
Із заявою для взяття на облік та про надання допомоги на проживання внутрішньо переміщена особа звертається особисто до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення райдержадміністрацій, виконавчих органів міських рад, уповноваженої особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або центру надання адміністративних послуг або через Єдиний державний вебпортал електронних послуг – Портал Дія.
Передбачено надання грошової допомоги на проживання дітям та особам з інвалідністю – у розмірі 3000 гривень на місяць та для інших осіб – 2 000 гривень на місяць.
З метою організації роботи щодо призначення (продовження) виплати різних видів державної допомоги, перевірки неотримання допомоги за зареєстрованим місцем проживання та для виплати різних видів державної допомоги особам, які перемістилися з адміністративно – територіальної одиниці, на якій проводяться бойові дії, Міністерством соціальної політики України розроблена окрема інформаційна взаємодія, згідно з якою органи соціального захисту населення формують запит щодо отримання електронної особової справи одержувача допомоги до Державного підприємства «Інформаційно-обчислювальний центр Міністерства соціальної політики України».
Для переведення особової справи за місцем фактичного проживання внутрішньо переміщена особа має звернутися до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем фактичного проживання.
Після отримання електронної особової справи органами соціального захисту населення розглядається питання призначення (продовження) виплати допомог за місцем фактичного проживання.
Положенням про порядок призначення житлових субсидій передбачено можливість призначення житлової субсидії внутрішньо переміщеним особам, які не зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично проживають у ньому і сплачують за житлово-комунальні послуги.
Для призначення житлової субсидії внутрішньо переміщена особа звертається з паспортом та подає за фактичним місцем проживання:
заяву про призначення та надання житлової субсидії;
декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії;
довідки про доходи – у разі зазначення в декларації доходів, інформація про які відсутня у Державній податковій службі, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування тощо і відповідно до законодавства не може бути отримана за запитом структурного підрозділу з питань соціального захисту населення. У разі неможливості підтвердити такі доходи довідкою до декларації додається письмове пояснення із зазначенням їх розміру.
При цьому, склад домогосподарства декларується заявником під час звернення за призначенням житлової субсидії з додаванням до заяви відповідних документів, що підтверджують проживання за фактичною адресою домогосподарства.
При призначенні житлової субсидії до сукупного доходу не враховується допомога на проживання внутрішньо переміщеним особам.
Крім того інформуємо, що внутрішньо переміщена особа, яка сплачує за житлово-комунальні послуги за місцем фактичного проживання і є пільговиком, який згідно з законодавством має право на пільги з оплати житлово-комунальних послуг, на придбання твердого палива і скрапленого газу, але не отримує їх за місцем своєї реєстрації, може звернутися за фактичним місцем проживання для розгляду можливості взяття її на облік в Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги, та надання пільг.
Разом з тим повідомляємо, що у разі призначення житлової субсидії особам, доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії, пільги з оплати житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого палива не нараховуються протягом періоду отримання житлової субсидії.
? Як переселенцям скористатися безоплатно меддопомогою, отримати консультації лікарів або психологів онлайн.
Якщо пацієнту вдалося зберегти зв’язок із сімейним лікарем після виїзду до іншого регіону України, деякі питання можна вирішити дистанційно. Зокрема, отримати:
консультацію лікаря;
електронний рецепт за програмою «Доступні ліки» та на інсулін;
електронне направлення до лікаря-спеціаліста.
Якщо сконтактувати із сімейним лікарем неможливо, пацієнт може звернутися до найближчого медичного закладу, який надає первинну медичну допомогу (у цьому допоможе контакт-центр Національної служби здоров’я України 16-77). Укладати нову декларацію не потрібно.
Звернення до лікаря первинної медичної ланки гарантує пацієнту:
динамічне спостереження за станом здоров’я, діагностику та лікування захворювання;
базові тести й аналізи;
направлення до лікарів вузької спеціалізації чи на обстеження;
паліативну допомогу (яка забезпечує максимально можливу якість життя пацієнтів із невиліковними хворобами та членів їхніх родин);
рецепти на «Доступні ліки», а також на інсулін, якщо це повторний рецепт;
щеплення відповідно до календаря вакцинації.
ГО «Ліки Контроль» має особистих електронних помічників, які оновлюються щодня:
сайт https://likicontrol.com.ua/ та мобільний застосунок Ліки Контроль допомагають розібратися у назвах і речовинах ліків, а також у дозуванні;
чат-бот «Спитай Гриця» допомагає знайти аптеку, в якій пацієнт може отримати медичні препарати за програмою «Доступні ліки»;
Telegram і Viber чат-бот «Лікуйся» зорієнтує і допоможе лікуватися дійсно безоплатно пацієнткам із раком молочної залози.
Важливо, що Програма медичних гарантій під час війни працює у повному обсязі. Вона забезпечує пацієнтів (серед них і ВПО) безоплатною медичною допомогою та ліками. Не зазнали жодних змін фінансування Програми та 38 пакетів допомоги, серед яких:
лікування інсульту й інфаркту;
дослідження для раннього виявлення онкології;
медична допомога породіллям;
медична допомога новонародженим у складних неонатальних випадках та ін.
Так само продовжує працювати програма «Доступні ліки». Пацієнти, які потребують амбулаторного лікування серцево-судинних захворювань, цукрового діабету першого/другого типу, нецукрового діабету, бронхіальної астми, розладів психіки та поведінки, епілепсії, можуть отримати лікарські засоби безоплатно або з невеликою доплатою. Усі 47 препаратів інсуліну, які входять до програми реімбурсації (їхню вартість повністю або частково компенсує держава — авт.), під час війни можна отримувати безоплатно.
Усю необхідну інформацію щодо медичних послуг під час війни також надає контакт-центр Міністерства охорони здоров’я 0-800-60-20-19, який у період воєнного стану надає ще й безоплатні медичні консультації.
Крім того, також можна безоплатно проконсультуватися на «гарячій лінії» БФ «Пацієнти України»: «Номер здоров’я» (096) 2-888-003, (095) 2-888-005. Працює з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 16:00.