Адміністрація КНП «Старокостянтинівський ЦПМСД» повідомляє, що вакцинація населення Старокостянтинівщини проти коронавірусної хвороби Covid-19 продовжується.
В місті працюють Центри масової вакцинації та Пункт щеплення де можна отримати щеплення від Covid-19. Адреси розташування Центрів та Пункту щеплення наступні:
- Центр № 1 – вул.Острозького, 14 (в приміщенні бібліотеки)
графік роботи: 9:00 – 15:00;
- Центр №2 – вул. Ессенська, 2 («Торгівельний центр»)
графік роботи: 9:00 – 15:00;
- Пункт щеплення – вул. Пушкіна, 47 (в поліклініці, кабінет №5)
графік роботи: 9:00 – 15:00.
Центри вакцинації та Пункт щеплення працюють щодня, без вихідних.
Нагадуємо, що для того, щоб отримати щеплення попередньо записуватися не потрібно.
Як і раніше, для вакцинації від коронавірусної хвороби населення в селах громад працюють мобільні бригади Центру ПМСД.
Від початку вакцинальної кампанії щеплення від Covid-19 отримали 23553 особи.
- 2189 громадян отримали першу дозу вакцини, з них:
- вакциною AstraZeneka щепилися 1554 особи;
- вакциною CoronaVac – 366 осіб;
- вакциною Pfizer – 348 осіб;
- вакциною Moderna – 72 особи.
- Дві дози протиковідної вакцини отримали 21364 особи, з них:
- вакциною AstraZeneka щепилися 3571 особа;
- вакциною CoronaVac – 5486 осіб;
- вакциною Pfizer – 9395 осіб;
- вакциною Moderna – 2912 осіб.
- Бустерну дозу отримали 530 осіб, з них:
- вакциною CoronaVac – 17 осіб;
- вакциною Pfizer – 485 осіб;
- вакциною Moderna – 28 осіб.
Останнім часом кількість охочих отримати щеплення від Covid-19 суттєво знизилася. Колектив центру ПМСД закликає всіх, хто ще не отримав щеплення – вакцинуватися. Нагадуємо, що тільки щеплення може запобігти тяжкому перебігу захворювання.
Вакцина проти Covid–19 є в наявності в достатній кількості. Для того, щоб вакцинуватися в місті попередньо записуватися не потрібно, необхідно звернутися в один із Центрів вакцинації або в Пункт щеплення. Мешканцям сільської місцевості, що виявили бажання вакцинуватися, необхідно звернутися до медичного працівника, що надає медичну допомогу в селі.
КНП «Старокостянтинівський ЦПМСД» інформує, що станом на 11.02.2022 року від короновірусної інфекції амбулаторно під наглядом сімейного лікаря та медичної сестри лікується 522 особи, в тому числі 35 дітей.
За останній тиждень діагностовано 357 нових випадків захворювання на Covid-19. Для підтвердження діагнозу використовуються Експрес-тести (за тиждень проведено 312 досліджень, з них 142 позитивних) та ПЛР тести (за тиждень - 186 досліджень, з них 78 позитивних).
Роз’яснення та рекомендації лікаря Солоненко Олени Василівни.
«Нова хвиля коронавірусу розпочалась після новорічно-різдвяних свят. Різке зростання кількості хворих пов’язано з поширенням Covid-варіанту «Омікрон», який характеризується більшою заразністю за попередні штами, має менший інкубаційний період, що в середньому триває 3 доби, має вищий ризик повторного зараження. Водночас «Омікрон», викликає меншу кількість госпіталізацій.
Симптоми коронавірусу: лихоманка, озноб, підвищена втомлюваність, відсутність апетиту, головний біль, закладення носу, чхання, кашель, біль у горлі, відчуття важкості у грудній клітці, біль у м’язах.
Діти незалежно від віку, є сприйнятливими до Covid-19, який постійно мутує. Нові штами більш небезпечні для дітей. Вірус став швидше прогресувати - за 2-4 дні легкий стан з кашлю і нежиті може перерости у середній або вкрай важкий стан з ускладненнями, коли доводиться застосовувати кисневі маски чи апарат штучної вентиляції легень.
Зафіксовані віддаленні наслідки коронавірусу у дітей (через 20-40 днів після захворювання): розвиток мультисистемного запального синдрому або Кавасакі подібного симптому, - ураження різних органів і систем, можливе ураження серця і судин.
Якщо понад 3 дні у малечі підвищення температури тіла більше 39 С, якщо вона постійно спить, слабка, має рідкі випорожнення - це має насторожити батьків! Якщо дитя віком 0-6 міс відмовляється від грудей або ж швидко втомлюється від смоктання, це також тривожний сигнал!
Новонароджені і діти до року, а також діти, що мають хронічні хвороби легень, цукровий діабет, вроджені хвороби серця, ожиріння - належать до групи ризику за ймовірністю важкого перебігу.
Щоб не пропустити хворобу, а тим більше не допустити ускладнень, слід при перших симптомах нездужання звертатись до сімейного лікаря. Діяти треба негайно. Робити тестування можна у перший день захворювання.»
Вкотре нагадуємо, що всі хворі з підвищеною температурою тіла та ознаками респіраторних захворювань повинні одразу звертатися в ізолятор до лікаря, не залежно від того, з яким лікарем підписано декларацію. В свою чергу лікар, що проводить огляд, в залежності від стану важкості перебігу захворювання, вирішує як саме буде лікуватися пацієнт – амбулаторно, під наглядом сімейного лікаря чи в стаціонарі. Ізолятор знаходиться за адресою вул.Пушкіна, 47, Корпус №2.
Аби уникнути захворювання на коронавірусну інфекцію, дотримуйтеся основних правил:
– ретельно мийте та дезінфікуйте руки;
– носіть захисну маску в громадських місцях;
– уникайте великого скупчення людей та дотримуйтеся соціальної дистанції.
З повагою, директор КНП «Старокостянтинівський ЦПМСД» А.Швець
та медичний персонал КНП «Старокостянтинівський ЦПМСД