Головна

Пpaцівники Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області за десять місяців поточного року зафіксували 112 млн грн втрат та встановили 986 млн грн порушень законодавства у сфері закупівель. Державні аудитори з початку року забезпечили понад 27 млн грн відшкодування втрат місцевого i державного бюджетів та попередили 419 млн грн порушень законодавства з публічних закупівель.

Аудитори Хмельниччини за січень-жовтень 2023 року передали правоохоронним органам матеріали 29 ревізій та перевірок закупівель. За виявленими фактами зловживань i порушень чинного законодавства розпочато 8 досудових розслідувань та вручено одній посадовій особі письмове повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення. Держаудитслужбою ініційовано пред'явлення трьох позовів перед органами прокуратури.

За зверненнями правоохоронних органів державними аудиторами як спеціалістами надано 45 консультацій. У рамках відкритих кримінальних проваджень встановлено майже 31 млн гривень фактів порушення законодавства, що призвели до втрат. Також 5 особам вручено повідомлення про підозру у скоєнні кримінального правопорушення, за якими розпочато досудові розслідування.

За матеріалами перевірок складено 25 протоколів про адміністративні правопорушення. На 10 посадових осіб-порушників накладено адміністративний штраф за вчинені ними зловживання з фінансових питань та при здійсненні публічних закупівель. До порушників фінансово-бюджетної дисципліни застосовано чотири фінансові санкції.

За десять місяців аудитори Хмельниччини забезпечили 27 млн гривень відшкодування заподіяних збитків та усунення порушень фінансової дисципліни, що призвели до втрат. При цьому в процесі реалізації матеріалів контрольних заходів понад 3 млн грн повернуто до місцевих бюджетів та майже півмільйона надійшло до державного бюджету.

Аудитори в ході проведення моніторингів 341 процедури закупівель виявили майже 985,8 млн гривень порушень законодавства. У сфері закупівель попереджено порушень на 419 млн грн, а саме відмінено торги у 38 випадках та розірвано 43 договори про закупівлю.

До того ж за результатами проведених державних фінансових аудитів задокументовано понад 192 млн грн втрат, які спричинені неефективними управлінськими діями, що вчинені посадовими особами підконтрольних установ. Поряд з цим відшкодовано понад 30 млн грн втрат завдяки отриманням доходів, які кваліфіковано за матеріалами аудиту як втрати ресурсів. Отож виконання об’єктами контролю 32 пропозицій за наслідками проведених чотирьох аудитів обумовило 128,2 млн гривень економії ресурсів бюджетів та/або додаткових доходів.

audit riznovidi auditu

Пресслужба Управління Західного офісу

Держаудитслужби в Хмельницькій області

Поділитися

Контакти

Хмельницька область

м.Старокостянтинів, 

вул. Острозького, 41, 

індекс: 31100

тел: (038-54) 3-23-55

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.