Кризовий центр
ВІДКРИТИЙ ДІАЛОГ: " ЯК СПІЛКУВАТИСЯ З РІДНИМИ, ЯКІ ПОВЕРНУЛИСЯ З ФРОНТУ АБО ПЕРЕБУВАЮТЬ В ЗОНІ БОЙОВИХ ДІЙ"
Жінка, яка чекає чоловіка, коханого, брата, родича чи друга, несе неймовірно важкий тягар. Вона дбає про сім’ю, дітей та рідних старшого віку. Вона самостійно вирішує усі побутові питання. Вона тримаєте оборону вдома і щосили прагне бути духовним щитом для близької людини на фронті.
Бути тією, хто чекає, значить бути готовою до будь-чого, але продовжувати щиро вірити у найкраще. Подумки обіймати його – такого рідного і далекого, зігрівати, намагатися полегшити біль, тривоги і вперто вірити у найкраще.
20 червня у приміщенні комунального закладу культури "Централізована бібліотечна система" виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради за участі таких жінок, відбувся відкритий діалог: «Як спілкуватися з рідними, які повернулися з фронту або перебувають в зоні бойових дій».
Завдяки новому формату спілкування, на чолі із психологинями Старокостянтинівського міського Кризового центру спільно із запрошеними спікерами заходу - Лесею ФЕСУН, Романом КОМАРИНЦЕМ, Людмилою ТИХОЮ, Фарітом САХІПОВИМ учасниці поділилися своїм болем та мріями. Присутнім вдалося обговорити питання, які тривожать усіх, чиї рідні повернулися з фронту або перебувають в зоні бойових дій:
• Як краще зустріти близьку людину?
• Яких тем слід уникати?
• Як підготувати дітей та родичів до повернення тата із зони бойових дій?
• Як адаптуватися до несподіваних емоційних реакцій та змін у поведінці?
• Як зберегти контакт із близькою людиною, перебуваючи на відстані?
• Як подбати про себе та віднайти нові ресурси?
Додатково учасниці відкритого діалогу отримали інформацію про фізіологічні процеси, що допомагають нервовій системі адаптуватися до травмуючих ситуації, через які проходять військові, та труднощам виходу із «режиму бою» у мирному житті. Окремо були виділені практичні рекомендації щодо налагодження комунікації із військовослужбовцем. Наостанок присутнім були надані відомості про державні програми, які спрямовані на підтримку членів сімей військовослужбовців та демобілізованих учасників бойових дій.
Підсумовуючи проведений захід хочемо подякувати:
* за сприяння у забезпечені комфортних умов проведення заходу - Комунальному закладу культури "Централізована бібліотечна система" виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради;
* спікерам:
Лесі ФЕСУН – начальнику Старокостянтинівського управління Хмельницької філії Хмельницького обласного центру зайнятості;
Роману КОМАРИНЦЮ – пастору, військовому капелану;
Людмилі ТИХІЙ – головному спеціалісту відділу обслуговування осіб з інвалідністю, ветеранів війни і праці управління соціального захисту населення виконавчого комітету Старокостнятинівської міської ради;
Фаріту САХІПОВУ - соціологу відділення морально-психологічного забезпечення в/ч А- 2502.
*учасницям відкритого діалогу за сміливість та небайдужість до даної тематики. Для нас Ваш досвід був безцінним. Ви – жінки неймовірної стійкості духу!
ОРГАНІЗАТОРИ ЗАХОДУ:
Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради;
Старокостянтинівський міський Кризовий центр.
Отримати більше інформації за цією темою та за темою запобігання і протидії домашньому насильству та/або насильству за ознакою статі Ви можете звернувшись до
Старокостянтинівського міського Кризового центру:
вул. Героїв Небесної Сотні, буд. 4
тел. (03854) 4-52-09, моб. тел. (098) 504 62 49.
Знімок_екрана_2024-12-11_171342.jpgЗнімок_екрана_2024-12-11_171354.jpgЗнімок_екрана_2024-12-11_171406.jpg

Поділитися

Контакти

Хмельницька область

м.Старокостянтинів, 

вул. Острозького, 41, 

індекс: 31100

тел: (038-54) 3-23-55

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.