Конфлікти XXI сторіччя показали, що безпілотна авіація – це ефективна зброя, яку використовують у багатьох країнах світу. Аналіз фактів застосування безпілотних літальних апаратів у збройних конфліктах, в т.ч. на Сході України дає можливість зробити висновок, застосування великої кількості БПЛА, які мають змогу нести бойове навантаження, може змінити хід бою та завдати противнику значні бойові втрати важкої техніки та особового складу.
За останній рік, на Сході України, незаконними зобними формуваннями ОРДЛО та їхніми координаторами із числа співробітників спецслужб РФ, було застосовано різноманітні БПЛА, зокрема виявлено польоти більше трьох сотень БПЛА, з яких знешкоджено 48 одиниць. Ефективність їх застосування дуже висока. БПЛА можливо використовувати для проведення диверсій та терористичних актів. Прикладом використання БПЛА у вчиненні диверсійного акту є скидання засобів ураження на склади озброєння та боєприпасів 65-го арсеналу Міністерства оборони України (м. Балаклія Харківської області).
Однак, у сучасних умовах БПЛА не використовується тільки у військовій справі, їх можна придбати в різноманітних спеціалізованих магазинах, з метою власного повсякденного використання. В багатьох випадках вони використовуються у невизначених для цього місцях. Дуже небезпечні польоти БПЛА поблизу аеродромів, повітряних смуг. Зіткнення військового, або пасажирського літака із необережно запущеним любительським дроном може призвести до серйозної аварії та людських жертв.
Наприклад, БПЛА вагою 2 кілограма із фото-відеокамерою, що важить приблизно 1 кілограм, при падінні із висоти 200 метрів може вбити людину. Гвинти копт ера працюють на великій швидкості і при необережному поводжені навіть на землі можуть спричинити тілесні ушкодження.
Відповідно до чинного законодавства України використання БПЛА над територією військових частин суворо заборонено, а їх польоти поблизу військових об’єктів повинні бути в обов’язковому порядку погоджені з керівництвом частини, адже несанкціоноване знаходження БПЛА у повітряному просторі над військовим об’єктом розцінюється, як порушення меж охоронюваних постів та дозволяє військовослужбовцям застосування зброї.
Порушення правил використання повітряного простору може створити істотну загрозу безпеці повітряних польотів та тягне за собою відповідальність передбачену ст. 281 Кримінального кодексу України.