Як допомогти лебедям взимку?
Щозими стурбовані громадяни cпостерігають перебування лебедів у зимовий період на водних об’єктах, які з певних причин не відлетіли в теплі краї.
Причини і мотиви такої поведінки птахів різні. За свідченнями орнітологів, лебеді належать не до мігруючих видів птахів (тих, які відлітають наприкінці літа – на початку осені далеко на південь), а до кочових. Далеко вони не відлітають, але протягом холодного сезону переміщуються на певні відстані в пошуку місця, придатного для тимчасового перебування. Деякі самці не відлітають на зимівлю, щоб навесні першими зайняти кращі місця для гніздування, йдуть на усвідомлений ризик. Не відлітає і ослаблена, хвора частина птахів.
Варто зазначити про специфічний кровообіг у лебедів. Це дає змогу зовсім не мерзнути навіть за сильного морозу, та дозволяє сидіти на кризі, не відчуваючи дискомфорту.
Птахам взимку холод не страшний – складніше їм перенести голод. В пошуках корму лебеді, власне, і кочують. Однак природоохоронці запевняють: лебідь - це дикий птах і може сам про себе подбати. А отже, годувати його - не варто. Для мешканців міста важливо знати, що лебедів і качок не можна годувати хлібом, від нього починається ентерит (запалення слизової оболонки тонких кишок). Вони охоче їдять зерно, овес, кукурудзу, терті овочі та розмочене у воді сіно.
Ми повинні пам’ятати, що допомагати необхідно, не нашкодивши птахам та не нехтуючи власною безпекою.