Заборона на вилов щуки
Із 15 лютого по 31 березня 2025 року на всіх рибогосподарських водних об'єктах Хмельницької області діятиме заборона на вилов щуки.
Ця заборона встановлена з метою забезпечення охорони щуки під час її міграції та відтворення, збільшення її запасів на водоймах . Такі заходи передбачені Правилами любительського рибальства, затвердженими наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 19.09.2022 № 700 (зі змінами).
Заборона спрямована на захист популяції щуки під час її нересту, який відбувається при температурі води 3-5°C,що дозволить зберегти рибні запаси та сприятиме природному відтворенню цього виду.
Вилов щуки під час заборони є порушенням природоохоронного законодавства відповідальність за яке передбачено часиною 3 статті 85 КУпАП.
Відповідно статті 66 Конституції України кожен зобов'язаний не заподіювати шкоду природі, відшкодовувати завдані ним збитки. Статтею 63 Закону України «Про тваринний світ» передбачено, що підприємства, установи, організації та громадяни зобов’язані відшкодовувати шкоду, заподіяну ними внаслідок порушення законодавства в галузі охорони, використання і відтворення тваринного світу. Розмір компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження видів тваринного світу, а також за знищення чи погіршення середовища їх існування встановлюється Кабінетом Міністрів України.
За порушення Правил рибальства передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність. Крім штрафів, рибалкам доведеться компенсувати завдані збитки: за кожну незаконно виловлену щуку доведеться сплатити 3468 грн. Окрім цього, у Хмельницькому рибоохоронному патрулі нагадують:
заборона на вилов риби на зимувальних ямах триватиме до початку весняно-літньої нерестової заборони 2025 року, лов річкових раків заборонено до 30 червня 2025 року.
Хмельницький рибоохоронний патруль закликає рибалок дотримуватись правил. Якщо ви стали свідком порушень, повідомте про це за телефоном «гарячої лінії»: (068) 384-98-10.