- Деталі
- Автор: Центр надання адміністративних послуг
- Категорія: Новини
- Перегляди: 0
- Олег Михайлович, незабаром розпочнеться сезон літніх відпусток, тому сьогоднішня зустріч із Вами приділена темі виїзду за кордон із неповнолітніми дітьми. Які документи необхідно мати батькам для здійснення таких подорожей?
Варто зазначити, що відповідно до ст..2 Закону України «Про порядок виїзду з України та в’їзду в Україну громадян України» в переліку документів, які дають право громадянину України на виїзд з України та в’їзд в Україну є паспорт громадянина України для виїзду за кордон. Саме цей паспортний документ посвідчує особу, підтверджує громадянство України, на ім’я якої він оформлений, і дає право такій особі на виїзд з України і в’їзд в Україну. Якщо батьки планують подорож за кордон разом із дітьми, тоді вони мають заздалегідь подбати про наявність закордонного паспорта у дитини. Окрім цього, в нагоді батькам стане інформація щодо правил перетину кордону із дітьми, яка знаходиться на офіційному сайті Державної прикордонної служби України.
2) З якого віку та яка процедура оформлення дитячого закордонного паспорту?
Міграційна служба області оформлює біометричні закордонні паспорти для дітей із моменту їх народження. Для отримання цієї адміністративної послуги достатньо звернутись до будь-якого територіального підрозділу служби та подати необхідні документи, такі як:
- заяву-анкету (друкується працівником, який приймає документи);
- паспорт громадянина України у формі ID-картки(обов’язковий для осіб, що досягли 14-річного віку);
- свідоцтво про народження або документ, що підтверджує факт народження, виданий компетентними органами іноземної держави. Якщо батьки або один із батьків такої особи на момент її народження були іноземцями або особами без громадянства, також подається довідка про реєстрацію особи громадянином України (у разі оформлення паспорта вперше із застосуванням засобів Реєстру);
- документи, що підтверджують сплату адміністративного збору, або оригінал документа про звільнення від його сплати;
- у разі оформлення паспорта особі, що не досягла дванадцятирічного віку, або особі, яка не може пересуватись самостійно у зв’язку із тривалим розладом здоров’я, та яка потребує термінового лікування за кордоном, що підтверджується відповідною довідкою лікувального закладу, може бути подано одну фотокартку розміром 10 х 15 сантиметрів для внесення відцифрованого зображення особи шляхом сканування.
До слова, заява для оформлення паспорта особі, яка не досягла 16–річного віку, подається одним з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших законних представників особисто або законним представником (згода іншого з батьків/опікунів не потрібна), тоді як заява для оформлення паспорта особою, яка досягла 16–річного віку подається особисто.
3) Ви згадали про фото дітей. Які є способи фотографування дітей та які вимоги до нього?
Дитину будь-якого віку можуть сфотографувати в підрозділі міграційної служби при подачі документів. Однак якщо у вашої дитини (віком до 12 років) з фотографуванням можуть виникнути проблеми: лякається фотоспалаху чи не може всидіти на місці, тоді рекомендуємо скористатися послугами фотоательє та принести одну фотокартку, яка має відповідати наступним вимогам:
- розмір: 10х15 см;
- містить 70% обличчя;
- чіткі контури;
- білий фон, ніяких сторонніх предметів;
- без дефектів.
Зазвичай, як показує практика, послугами фотоательє користуються батьки дітей віком від народження та до 3-х років.
4) Яка вартість оформлення дитячого біометричного паспорта?
Вартість адміністративного збору при оформленні дитячого закордонного паспорта не відрізняється від вартості дорослого та становить:
- 1042 грн (протягом 20 робочих днів);
- 1682 грн (протягом 7 робочих днів).
В разі виготовлення такого документа у консульських установах України за кордоном сплачується також консульський збір.
4) Скажіть, будь ласка, чи є відмінність між дитячим закордонним паспортом та дорослим?
Звичайно є, адже правила оформлення такого документу для дітей містять кілька важливих відмінностей, а саме:
- закордонний паспорт дітям до 16-ти років оформлюється строком на 4 роки, а після 16-ти років- термін дії документа складає 10 років;
-діти, віком до 12-ти років не здають відбитків пальців, тим не менш такий паспорт зберігає статус біометричного і дає дозвіл на безвізовий в'їзд до ЄС. Після 12-ти років ця процедура є обов'язковою;
- підпис дитини при оформленні паспорта ставиться, починаючи із 14-ти років.
4) Чи є наразі черги у підрозділах? Де можна подати документи на оформлення біометричного паспорта?
На сьогодні проблем із чергами взагалі немає. Всі територіальні підрозділи міграційної служби надають адміністративні послуги по оформленні та видачі біометричних паспортних документів (як паспорта громадянина України для виїзду за кордон так і паспорта громадянина України у вигляді ID-картки). Подати документи на оформлення закордонного паспорта можна у будь-якому підрозділі служби, попередньо скориставшись сервісом «Електронної черги» та обрати зручний час і дату для відвідування підрозділу або ж в порядку поточної черги «сьогодні-на-сьогодні». Дізнатись графік роботи підрозділів та їх адреси мешканці області можуть за телефоном “гарячої лінії” Управління за номером: (0382) 65-03-06, (093) 273-85-10 або ж на сайті ДМС України.
Принагідно звертаю увагу, що хмельничани та мешканці області можуть звернутись за адресами:
- вул.Кам”янецька, 47 ( Хмельницький відділ №1);
- вул. М. Мазура, 4 (Хмельницький відділ №2);
- вул. М. Грушевського, 87 (Управління ДМС у Хмельницькій області).
5) Як мешканці області можуть дізнатись про готовність закордонного паспорта?
Перевірити стан виготовлення власного документа можна за допомогою сервісу «Перевірка стану оформлення документів», що знаходиться на сайті Державної міграційної служби України. Цей сервіс допомагає відстежити статус оформлення паспортного документа від моменту його подачі аж до моменту його доставки до підрозділу. Він є безкоштовним та доступним у будь-який час.
- Деталі
- Автор: Центр надання адміністративних послуг
- Категорія: Новини
- Перегляди: 8
🦾 У 2024-му на протезування держава спрямувала понад 5 мільярдів гривень.
Це дозволило майже 108 тисячам українцям отримати більш як 416 тисяч засобів реабілітації. Зокрема, у _ області видали _ засобів для _ людей.
Уся актуальна інформація про державну програму протезування зібрана на одному ресурсі — онлайн-платформі, яку запустили @Міністерство соціальної політики України та @Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю. Відвідайте її за посиланням ➡️ protez.msp.gov.ua
- Деталі
- Автор: Центр надання адміністративних послуг
- Категорія: Новини
- Перегляди: 20
Біометричними називають документи, що посвідчують особу та містять електронний носій інформації (чіп), на якому записано інформацію про біометричні дані власника документу з метою його ідентифікації. Головною метою запровадження біометричних документів є їх захищеність від підробок та виключення можливості користування ними будь-якою особою, окрім власника.
На сьогодні всі паспорти - і внутрішній у формі ID-картки, який оформлюється вперше при досягненні особою 14-ти річного віку або ж для виїзду за кордон, який оформлюється фактично з народження є біометричними. Подати заяву на оформлення паспортних документів можна у будь-якому підрозділі міграційної служби області незалежно від місця реєстрації.
Вартість оформлення паспорта громадянина України у вигляді картки складає:
- протягом 10 робочих днів – 928 грн.;
- протягом 20 робочих днів – 558 грн.;
- при оформленні вперше (досягнення 14-ти річного віку) - безкоштовно.
Вартість паспорта громадянина України для виїзду за кордон становить:
- протягом 20 робочих днів — 1042 грн.;
- протягом 7 робочих днів — 1682 грн.
Варто зазначити, що для зручного отримання адміністративних послуг по оформленні біометричних паспортних документів в нагоді мешканцям області стануть електронні сервіси, які знаходяться на сайті ДМС України за посиланням: https://dmsu.gov.ua/ та за допомогою яких, зокрема можна:
- записатись до електронної черги;
- відстежити статус оформлення паспортного документа;
- отримати платіжні реквізити для оплати вартості біометричних документів;
- заздалегідь перевірити транслітерацію у паспортах;
- перевірити дійсність паспорта за базою даних «Недійсні документи»;
- отримати інформацію щодо територіального підрозділу за відповідним кодом та інші.
До слова, ID-картка та закордонний паспорт можуть бути завжди «під рукою» за допомогою мобільного застосунку «Дія», який відображає їх у вигляді електронних паспортів («Е-паспорти»).
Додатково інформуємо, що отримати адміністративні послуги по оформленні біометричних паспортних документів, а також інші адміністративні послуги, які входять до компетенції служби можна у Старокостянтинівському секторі УДМС у Хмельницькій області за адресою: м.Старокостянтинів, вул.Авіаторів, буд. 2, контактний телефон: (03854) 3-25-52.
Графік роботи підрозділу:
-вівторок-п’ятниця з 9.00 до 18.00 та у суботу з 9.00 до 16.45; обідня перерва з 13.00 до 13.45; неділя, понеділок-вихідний.
Дізнатися адреси інших територіальних підрозділів міграційної служби області можна за посиланням: https://dmsu.gov.ua/khmelnytskyi/pidrozdily.html або ж за телефоном «гарячої лінії» Управління за номером: (0382) 65-03-06 та (093) 273-85-10.
- Деталі
- Автор: Центр надання адміністративних послуг
- Категорія: Новини
- Перегляди: 81





- Деталі
- Автор: Центр надання адміністративних послуг
- Категорія: Новини
- Перегляди: 81


- Деталі
- Автор: Центр надання адміністративних послуг
- Категорія: Новини
- Перегляди: 82
Найнижчий рівень корупції в Україні, за оцінкою населення, у центрах надання адміністративних послуг (ЦНАПах). Корупційний досвід у цій сфері в 2024 році мали лише 3,8% відвідувачів — у понад два рази менше, ніж у 2023 році (8,9%). Про це свідчать результати загальнонаціонального дослідження «Корупція в Україні 2024: розуміння, сприйняття, поширеність», яке провела соціологічна компанія Info Sapiens на замовлення Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК).
У ЦНАПах рівень корупції залишається найнижчим серед досліджуваних сфер за всі роки досліджень.
Натомість у 2024 році найчастіше громадяни мали корупційний досвід у сфері будівництва та земельних відносин — 44,1% з тих, хто отримував відповідні послуги. Друге місце за поширеністю корупційних проявів займають медицина та правоохоронні органи: про корупційний досвід повідомили 28,5% респондентів, які контактували з цими сферами.
Найчастіше населення повідомляло саме про «медичну» корупцію, адже до закладів охорони здоров'я протягом року зверталися близько половини громадян. Таким чином, незважаючи на те, що рівень корупції в медицині нижчий, ніж у сфері будівництва та земельних відносин, саме в медичних закладах основна маса українців отримує корупційний досвід — майже 15% всіх опитаних українців.
Про корупційні ситуації у сервісних центрах МВС у 2024 році заявили 26% отримувачів послуг. Зазначимо, що роком раніше ця сфера була на першому місці за частотою корупційних проявів, з якими тоді стикалися 35,7% відвідувачів.
Також порівняно з 2023 роком значуще знизився показник корупційного досвіду населення у сферах, пов’язаних з освітою дітей. З корупційними ситуаціями в комунальних дитячих садочках стикалися 15,1% респондентів (у 2023-му – 27%), а в закладах початкової та середньої освіти — 12% (у 2023-му – 21,6%).
За оцінкою бізнесу, найбільш ураженою корупцією сферою четвертий рік поспіль залишається митниця. Про наявність корупційного досвіду заявили 35,1% підприємців з тих, хто контактували з держорганом (цей показник незмінний з 2022 року). Друге місце за поширеністю корупції посідають постачальники послуг з підключення та обслуговування систем електро-, газо-, водопостачання та водовідведення: про наявність корупційного досвіду у цій сфері повідомили 32,2% підприємців. Третє місце поділили дві сфери зі співмірними показниками: діяльність правоохоронних органів (28,5%) і будівництво та земельні відносини (27,9%).
Найнижчий рівень корупції в аудиторії бізнесу зафіксовано для таких сфер, як діяльність податкових органів, контроль і нагляд за господарською діяльністю і виконання судових рішень. Корупційний досвід мали близько 15% підприємців з тих, хто контактували з цими сферами.
Зауважимо, що між сприйняттям поширеності корупції та особистим корупційним досвідом респондентів спостерігається суттєвий статистистичний розрив. Так, на думку населення, найбільше уражені корупцією судова система, митниця та органи прикордонного контролю. Рейтинг найбільш корумпованих сфер у сприйнятті громадян залишається незмінним вже четвертий рік поспіль, хоча населення не повідомляє про високий рівень корупційного досвіду у цих сферах. На думку бізнесу, крім митниці, корупція найбільше поширена у сферах надання дозволів та видобування корисних копалин, публічних закупівель робіт і послуг з будівництва, ремонту та утримання автодоріг.
З результатами опитування можна ознайомитися за посиланням.
- Деталі
- Автор: Центр надання адміністративних послуг
- Категорія: Новини
- Перегляди: 265






- Деталі
- Автор: Центр надання адміністративних послуг
- Категорія: Новини
- Перегляди: 366
- Деталі
- Автор: Центр надання адміністративних послуг
- Категорія: Новини
- Перегляди: 361







- Деталі
- Автор: Центр надання адміністративних послуг
- Категорія: Новини
- Перегляди: 367







